ЗМІ

Юнус Ердогду – гість “Нічної вахти” у Марти Мольфар

Український журналіст турецького походження – гість "Нічної вахти" у Марти Мольфар.

Чим для закордонних журналістів цікава Україна? Чи приймає наша країна переселенців? Як іноземці вивчають українську мову? Гість -український журналіст турецького походження Юнус Ердогду, “Нічної вахти” у Марти Мольфар .

Юнус Ердогду

44 років, журналіст. Народився в селі Гечітлі за 160 кілометрів від Анкари, столиці Туреччини. Мати – домогосподарка. Батько – столяр, виїхав на заробітки в Німеччину. Надсилав родині гроші, але син його майже не бачив. 1995-го вступив на економічний факультет Міжнародного туркмено-турецького університету в Ашгабаті, столиці Туркменистану (цей університет відкрили прихильники проповідника Фетхуллаха Гюлена, що мешкають у США. Потім його закрили внаслідок тиску Туреччини.).

Через чотири роки почав займатися журналістикою. ”Зрозумів: якщо знаєш економіку, але нічого не можеш змінити в державі, ти – просто бухгалтер”. Згодом став головним редактором газети Zaman (”Час”) у Туркменистані. Коли почалася помаранчева революція, був відряджений в Україну. З 2005-го по 2016-й працював в інформагентстві ”Джихан”. 2006-го відкрив турецькомовний новинний портал Ukrayna Haber. Цьогоріч закінчив магістратуру Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працює в українському інформаційному агентстві Vector news agency. Має колекцію монет. Любить рок, особливо американський гурт Mеtallica, і фольклорну музику. Читає праці турецького мислителя Фетхуллаха Ґюлена й Григорія Сковороди. Хоче написати турецькою книжку про життя Григорія Савовича. Має брата і двох сестер. Дружина Олександра – вчителька математики (Міжнародна школа Меридіан). Побралися в студентські роки. Виховують чотирьох доньок. Живуть у Києві

Марта Мольфар

У  серпні приєдналася до команди Українського радіо, ведуча програми “Нічна Вахта”.

Марта Мольфар – дикторка, радіоведуча та автор програм, членкиня Спілки журналістів (Київ) та Спілки дикторів (Київ), медіа-тренерка, сценаристка.

У Марти за плечима 20 років роботи в ЗМІ. Вона входить в трійку найпопулярніших голосів реклами, озвучує кіно, мультфільми, аудіокниги. Студія “Дісней” відзначила її голос, як “найніжніший і найжіночніший” український голос після дубляжу ролі Глінді (коханої Оза в блокбастері “Оз: Великий і Жахливий”).

Крім професійного володіння голосом, у Марти величезний досвід в комунікаціях – сотні інтерв’ю з селебретіс і з експертами в різних галузях, 15 років спілкування зі слухачами в прямих ефірах (“Українське радіо”, “радіо ВІСТІ Україна”, “Наше радіо”, “Радіо великого міста”, “Radio Zet”, “Київські відомості”), має 10 років досвіду на посаді  керівника (від локального “Radio Nostalgie” (Київ) до найбільшої на той час ФМ-радіомережі в Україні “Ретро ФМ”).

Крім того, Марта – авторка низки публікацій в пресі та кіносценаристка (5 реалізованих кінопроектів). А починала свою кар’єру з викладацької діяльності в Київському ліцеї 38 ім. Молчанова, де викладала авторські курси “Поетика” та “Світова література” за власними учбовими програмами, затвердженими Міністерством освіти України.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button