Наука та IT

У Києві відкрився перший державний “Музей науки”

3 жовтня у павільйоні №23 «Наука» столичного комплексу ВДНГ Мала академія наук України офіційно відкрила перший державний «Музей науки»

Відвідувачі можуть дослідити різноманітні матеріали (від води й пилу до полімерів і наномембран), змінити колір гігантського ока, потрапити до дзеркального тунелю, виміряти свою силу та реакцію, побачити шоу 18-метрового маятника та привести в дію інтерактивну стелю, яка змінює колір.

3 жовтня інтерактивний простір відвідав Президент України Володимир Зеленський. Разом із ним у церемонії відкриття «Музею науки» взяли участь виконувач обов’язків Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет, Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов та команда Малої академії наук України.

Під час екскурсії інтерактивним простором уперше був активований найбільший експонат музею — світлова стеля, а також запущений 18-метровий маятник.

«В Україні з’явився сучасний інтерактивний музей — це прекрасно. Для дітей важливо розуміти, що наука — це не лише складні формули, хоча від них нікуди не дінешся. В цьому місці ви переконаєтеся, що наука — це круто», — прокоментував відкриття Президент України Володимир Зеленський.

Створення «Музею науки» ініціювала Мала академія наук України, учнями якої є понад 150 000 українських підлітків, які працюють над власними науковими та дослідницькими проєктами. Лише упродовж літа 2020 року учні МАНУ вибороли 80 нагород на міжнародних конкурсах винахідників.

«Ми працювали три роки, аби відбулося сьогоднішнє відкриття. Я вдячний команді МАНУ та нашим партнерам, які доклали надзусилля, аби «Музей науки» вийшов саме таким. Вірю, що він стане місцем, де тисячі дітей переконаються: наукова діяльність є захопливою та перспективною для їхньої самореалізації‎», — поділився директор МАНУ Оксен Лісовий.

У «Музеї науки» представлені понад 120 інтерактивних експонатів, розроблених командами з Канади, США, Польщі, Швеції, Великобританії та України. З кожним експонатом можна взаємодіяти: роздивитися у мікроскоп та помацати різні матеріали, дослідити їхню густину та магнітні властивості, відстежити маршрут свого електронного платежу на інтерактивній мапі компанії Visa, інноваційного партнера «Музею науки», та запустити блискавку в котушці Тесли.

Де: ВДНГ, павільйон №23 «Наука».

Коли: 6 жовтня «Музей науки» відкриє двері для всіх охочих. Працюватиме щодня з 10:00 до 20:00, понеділок — вихідний. Придбати квитки можна на сайті музею https://sciencemuseum.com.ua.

Вартість квитків: 

  • 100 грн стандартний квиток; при оплаті карткою Visa знижка 15%;
  • 50 грн за особу груповий квиток для школярів (від 10 осіб);
  • безкоштовний вхід для дітей до 3 років, людей з інвалідністю 1 та 2 груп, дітей-сиріт та дітей, чиї матір/батько загинули під час воєнних дій на сході України.

На період карантину в просторі передбачені посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗ, а саме: вхід у масках, обмеження кількості відвідувачів завдяки завчасному придбанню квитків онлайн із фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів та інших поверхонь.

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button