АнонсВідео

ПРЕС-АНОНС |  Проти агресії Туреччини в Рожаві й нападників на акцію в Україні

11 жовтня біля посольства Республіки Туреччини у Києві, під час мирної демонстрації проти атаки турецької влади на курдів невідомі особи, які вийшли з посольства Туреччини, напали на мітингарів, понівечили їхні транспаранти та завдали тілесних ушкоджень одній з учасниць мирної акції. У свою чергу присутні на місці військовослужбовці Національної Гвардії та представники Національної Поліції України не захистили учасників та учасниць демонстрації, а стали на захист нападників. Нацгвардієць Іщук також вирвав плакат у одного з мітингарів, а інший представник Національної гвардії вимагав так званого “дозволу на проведення мирного зібрання”, що кваліфікується перешкоджанням мирного зібрання, адже, нагадаємо, в Україні діє повідомча система мирних зібрань, а не дозвільна, як у Росії. Про дану акцію органи місцевої влади були заздалегідь повідомлені. Також нагадуємо, що 9 жовтня в Одесі біля консульства Туреччини представники поліції теж протидіяли мирному протесту проти турецької агресії у Курдистані й неправомірно затримали трьох її учасників. Як було зазначено на плакаті одного з учасників акції 11 жовтня: “Коли Росія напала на Україну, світ стояв осторонь. А зараз з мовчазної згоди світу Туреччина напала на Рожаву”. Ми вважаємо неприпустимим замовчування агресії Туреччини проти курдів. Ми вважаємо неприпустимими та злочинними діяння представників Національної гвардії та Національної поліції України, які не захистили мирних громадян(ок). Ми вважаємо злочинними напади невідомих осіб з посольства Республіки Туреччини.

15 жовтня ми запрошуємо всіх людей доброї волі незалежно від расових, релігійних, етнічних та національних приналежностей долучитися відразу до двох мирних акцій: акція незгоди з діями представників Національної гвардії та Національної поліції України, яка пройде біля МЗС о 10:00 та акції підтримки курдського народу і засудження турецької агресії на півночі Сирii, яка відбудеться цього ж дня біля Посольства Туреччини о 16:00.

Вимоги нашого мирного протесту біля МЗС (15 жовтня, 10:00. Михайлівська площа, 1):

1. Розслідування нападу на громадян(ок) України, встановлення осіб нападників та притягнення до відповідальності згідно чинного законодавства.
2. Розслідування перешкоджання мирному зібранню військовослужбовцями Національної гвардії та правоохоронцями Національної поліції України у Києві та Одесі.
3. Офіційна публічна реакція Міністерства закордонних справ України у вигляді дипломатичної ноти Туреччині.
4. Офіційна публічна реакція Президента України.

Акція підтримки курдського народу і засудження турецької агресії, яка пройде біля Посольства Туреччини (15 жовтня, 16:00. Панаса Мирного, 22):

1. Хто такі курди? Чому Туреччина напала на Курдистан? Чому наша реакція важлива? Виступ курдів.
2. Вільний мікрофон учасників акції
3. Перегляд фільму про курдів
4. Художній перформанс

Ми запрошуємо учасників та учасниць приходити до Посольства Туреччини зі своїми плакатами і брати з собою чай у термосах та печиво, ділитися з іншими.

 

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірте також
Close
Back to top button