ВідеоТуреччинa

Турецький уряд викрав вчителя в Кенії через стосунки з Гюленом, стверджує дружина

Довгі руки Ердогана знаходяться в Кенії

Дружина вчителя, який є племінником Фетхуллаха Ґюлена ісламського проповідника, який проживає в США, заявила, що її чоловік був викрадений оперативниками турецького уряду в Кенії через його стосунки з Гюленом, повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на відео, яке опубліковала жінка.

Президент Реджеп Тайіп Ердоган у середу в телевізійних висловлюваннях заявив, що нещодавно вони затримали важливого члена “FETÖ” – принизливого терміну, введеного турецьким урядом для позначення руху Ґюлена, що базується на вірі, як терористичну організацію, додавши, що особистість цієї особи незабаром оголосять.

Через кілька годин після викриття Ердогана Серійє Ґюлен опублікувала на YouTube відео, в якому, за її словами, її чоловік Селахаттін Ґюлен, вчитель, зник безвісти 3 травня в Кенії, де він жив останні сім місяців. «Я не чула від нього звістки [з 3 травня]. … На даний момент, я не знаю як, але я думаю, що дуже ймовірно, що його викрали [люди, що працюють на уряд] і вивезли до Туреччини 5 травня », – сказала вона.

Мене звуть Серіє Ґюлен. Я – дружина Селахаттіна Гюлена. Я живу в Кенії з 6 листопада. Мій чоловік Селахаттін Бей був вчителем, котрий мешкав закордоном в продовж багатьох років. Одружились ми нещодавно. 3 травня, коли він був за крок до створення нового життя, його відвезли до місця, якого ми не знали, людей, яких ми не знали. З того часу я не можу отримати від нього жодних новин. Вже довгий час я намагаюсь знайти його. Але досі не знайшла. Я звернувся до всіх відповідних установ. Ця новина була на шпальтах газет Кенії. У той час, я думаю, ймовірно що його викрали та відвезли до Туреччини. Мій чоловік вважає, що ми пережили це через те, що його прізвище Ґюлен. Я хочу від влади, щоб мій чоловік був знайдений і звільнений якомога швидше.

Серіє Ґюлен

МАЙЖЕ ДВА МІЛЬЙОНИ ОСІБ СТАЛИ ЖЕРТВАМИ РЕПРЕСІЙ

За період боротьби з рухом Ґюлена в Туреччині були затримані 292 тисячі осіб, з них 96 тисяч заарештовані. Сьогодні загальна кількість засуджених, а також тих, кого утримують під вартою становить 25 тисяч 655 осіб.

За даними на 1 травня 2021 року, в ході боротьби з рухом Ґюлена з міністерства внутрішніх справ Туреччини були звільнені 42 тисяч осіб, 14 тисяч відсторонені від посад, а по всій Туреччині були затримані 622,646 осіб, 96 тисяч осіб заарештовано. Сьогодні загальна кількість засуджених, а також тих, кого утримують під вартою становить 25 тисяч 655 осіб.

Станом на 4 березня 2019 року 150 тисяч 348 держслужбовців звільнено, 96 тисяч 885 осіб заарештовано (серед них близько 17 тисяч жінок, 1700 дітей і 700 немовлят). Понад три тисячі шкіл, гуртожитків та університетів закрито, понад шість тисяч вчених втратили основну роботу, більшість з них залишили територію країни або кинуті до в’язниць. 4 тисячі 463 судді і адвокати відсторонені від обов’язків, 189 редакцій ЗМІ закриті (без роботи залишилися понад 10 тисяч журналістів), 319 журналістів арештовані. Таким чином Туреччина стала країною, в якій зафіксовано найбільшу кількість заарештованих журналістів.

Операції проти руху Ґюлена тривають безперервно. Щодня правозахисники фіксують нові переслідування.

За попередніми підрахунками, 2 мільйони людей стали жертвами постійних операцій проти руху Ґюлена.

Фетхуллах Ґюлен – турецький письменник, ісламський громадський діяч.

ЩО ТАКЕ РУХ ҐЮЛЕНА?

Фетхуллах Ґюлен – турецький письменник, ісламський громадський діяч. Колишній імам і проповідник. Засновник громадського руху «ХИЗМЕТ». Почесний президент Фонду письменників і журналістів. Сьогодні він живе в добровільному вигнанні в Сейлорсбурзі, штат Пенсільванія, США.

Прихильники ідей Фетхуллаха Ґюлена називають його шанобливо Ходжаефенді. В 2008 році Ґюлена визнали найвпливовішим інтелектуалом планети за результатами опитування на сайтах журналів Prospect і Foreign Policy.

З 2009 року він входить до 500 найвпливовіших мусульман. У 2013 році журнал Time включив його до списку «100 найвпливовіших людей світу». Він увійшов також до списку «500 найвпливовіших людей за версією журналу Foreign Policy».

Ґюлен робить акцент на етичне виховання нового покоління. Проповідує і розвиває традиційний турецький варіант ісламу, не висуваючи нових теологічних концепцій, а пропонуючи їх сучасну інтерпретацію. Постійно підкреслює роль науки і освіти в розвитку суспільства.

Відмінною рисою Ґюлена є ініціювання діалогу з представниками інших конфесій і переконань. Почавши процес діалогу в Туреччині, Ґюлен продовжив його і в міжнародному масштабі.

У політиці Фетхуллах Ґюлен вважає демократію найбільш оптимальною на даний момент формою правління, незважаючи на те, що «в книжковому і традиціоналістському мусульманстві немає ні абсолютної монархії, ні класичної демократії в її західному варіанті, ні диктатури, ні тоталітаризму». Ґюлен виступає за багатопартійність, і дотримується в політиці основного принципу – «в ісламі управління спирається на договір між тим, хто буде правити, і тим, хто буде підкорятися». Ґюлен активно бере участь в громадських дискусіях про майбутнє Туреччини, ісламу в сучасній державі, ролі освіти і виховання в розвитку особистості. Його нерідко називають «одним з найважливіших мусульманських діячів світу». Що стосується  власного життя, то Ґюлен є дуже віруючим і консервативним.

Рух Ґюлена – це добре організоване співтовариство (не політична партія), названий на честь Фетхуллаха Ґюлена.

Його послідовники вважають Ґюлена своїм духовним лідером, іноді називаючи його другою за впливовістю людиною в Туреччині.

Ґюлен пропагує терпимий іслам, який ставить на чільне місце альтруїзм, скромність, працьовитість і освіту.

Він самотньо мешкає в заміському маєтку в американському штаті Пенсільванія. Відомо, що у нього діабет і проблеми з серцем.

Рух Ґюлена в Туреччині називається “ХІЗМЕТ” (тур. Hizmet – «Служіння»). Одна з найвідоміших форм його діяльності – створення і управління власними школами, які працюють не тільки в мусульманських країнах, а й по всьому світу. У США діє багато таких шкіл.

Вважається, що послідовників Ґюлена в Туреччині дуже багато, можливо мільйони, і частина з них – на впливових державних посадах в поліції, судовій системі, в спецслужбах і навіть у правлячій партії самого Ердогана.

Ґюлен став відомим завдяки твердженням про те, що молоді турки втратили свій шлях і що освіта – найкращий вихід. Ця ключова теза привернула до нього значну кількість прихильників з середнього класу і дозволила руху відкрити власні школи, розширивши свою діяльність.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button