Туреччинa

Висланого з Молдови турецького вчителя засудили на 7,5 років. Прокурору здалося мало

Довгі руки Ердогана дотяглися в цей раз до Молдавії...

Колишнього директора філії ліцею “Orizont” в Чадир-Лунга Ферідуна Туфеккчі, депортованого з Молдови в минулому році, в Туреччині засудили до 7,5 років позбавлення волі. Вирок оголосили 8 жовтня. Інформацію про це підтверджує дружина заарештованого викладача Галина Туфекчі. З її слів, турецький прокурор порахував вирок занадто м’яким, і на Туфекчі в Туреччині завели ще одну кримінальну справу.

Як розповіла Галина Туфекчі, вирок її чоловіку винесли у вівторок, 8го жовтня. Йому дали 7,5 років позбавлення волі. До сих пір, з моменту депортації з Молдови у вересні 2018 року, він очікував вироку в ув’язненні.

Зі слів Галини Туфекчі, рішення Європейського суду з прав людини, згідно котрому Молдову визнали винною в порушенні прав депортованих турецьких вчителів, «зовсім не змінило ситуацію.»

«Як щоб була можливість, шось з цим зробити (з вироком), ми зробили б. Молдова вже визнала, що вислала їх не законно. Але жодна з організації, жоден з адвокатів, які пропонували допомогу, нічого не роблять », – розповіла Галина Туфекчі.

Також вона повідомила, що турецький прокурор порахував вирок -7,5 років ув’язненя- занадто м’яким і відкрив ще одну кримінальну справу проти її чоловіка.

«Рішення ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ нічого дало мені та моїм дітям. То, що він та його товариші не винні, ми і так знали. Хіба, що довели це іншим. Гроші ми так і не отримали. Але мова далеко не про гроші, а про життя людей», – додала Галина Туфекчі.
Вона нагадала, що після екстрадиції у її чоловіка загострився пієлонефрит. За гратами вилікувати його повністю не можливо. За словами Галини Туфекчі, більше ніж через рік після затримання ситуація та його стан «ніяк не покращилися».

Нагадаємо, раніше повідомлялося про вирок п’ятьох з семи депортованих з Молдови 6 вересня 2018 року співробітників молдавсько-турецьких ліцеев “Orizont”. Їх звинуватили у зв’язках з проповідником Фетхуллахом Гюленом, котрого турецька влада вважає організатором державного перевороту в Туреччині влітку 2016 року.
Співробітників “Orizont” також вважають причетними до організації цих протестів. Вони отримали різні тюремні терміни – від 6 до 12 років.

11 червня 2019 року ЄСПЛ визнав Молдову винною в порушенні прав вчителів на свободу і недоторканість, а також на повагу до сімейного життя. У рішенні особливо підкреслювали незаконність дій Служби інформації і безпеки (СІБ), а також Бюро міграції та притулку.

У річницю депортації вчителів з Молдови затримали єкс-заступника голови СІБ Олександру Балтагу. Вона знаходиться під попереднім арештом. Директору Бюро з міграції та біженців Ользі Поалелунжь заборонено виїзд за кордон. Вона також фігкрант справи про незаконно депортованих вчителів.

Ексзаступника голови молдовської спецслужби помістили під домашній арешт на 30 діб

Теги
Показати більше

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close