Україна

У Києві пройшла церемонія прощання з Іваном Драчем

Іван Драч похований у рідному селі Теліжинці на Київщині.

У Володимирському соборі в Києві відбулася церемонія прощання з українським поетом, перекладачем, кіносценаристом, драматургом, державним і громадським діячем Іваном Драчем. Поминальну літургію очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Попрощатися з поетом прийшли українські політики і члени уряду, біля труни стояли Петро і Марина Порошенко та Володимир Гройсман.

“Сьогодні дуже важкий день. Україна прощається зі своїм великим сином. Він – мислитель, філософ, поет, душа нашого народу, шістдесятник, який в кінці 80-х – на початку 90-х років на час залишив творчість, щоб створити найбільший свій твір. Цей твір називається незалежність України. Перший голова Народного Руху – політичної сили, яка створювала незалежність, великий мій друг. Сьогодні вся Україна вшановує пам’ять свого великого сина. Нехай Господь пошле йому Царство Небесне”, – сказав після церемонії Порошенко журналістам.

Прощання почалося в 10:00, близько полудня траурна процесія вирушила на цвинтар села Теліжинці на Київщині, де Іван Драч народився. Згідно із заповітом, поета поховали поруч з могилою його сина Максима. Оплатили похорон міністерство фінансів України та Київська обласна адміністрація.

Іван Драч народився в 1936 році. Був першим головою Народного Руху України, тричі обирався до Верховної Ради. У 2006 році йому присвоїли звання Герой України. Активний учасник проголошення Україною незалежності, Іван Драч доклав руку і до створення української Конституції.

Джерело: ЗН

Фото: Микола Лазаренко – Юнус Ердогду

www.UkraynaHaber.com
www.UkraynaHaber.com
www.UkraynaHaber.com
www.UkraynaHaber.com
www.UkraynaHaber.com
www.UkraynaHaber.com
www.UkraynaHaber.com
www.UkraynaHaber.com

www.UkraynaHaber.com
www.UkraynaHaber.com

 

Теги
Показати більше

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close