Україна

Активіст Ратушний, чиє ім’я оприлюднив Геращенко після акції під ОП, вимагає від МВС спростувати інформацію

Київський активіст, голова громадської ініціативи "Захистимо Протасів Яр" Роман Ратушний вимагає від заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка та МВС спростувати та не поширювати інформацію про його участь у мітингу під Офісом президента 20 березня.

Активіст Роман Ратушний, чиє ім’я оприлюднив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко після акції під офісом президента, вимагає від МВС спростувати цю інформаці.

Відповідний лист, який має у розпорядженні “UkraynaHaber“, Ратушний надіслав у відомство та на ім’я самого Геращенка у вівторок, 23 березня.

У зверненні нагадується, що Геращенко опублікував у себе на ФБ-сторінці відеоролик, який нібито є “доказом того, що мітинг під ОП 20 березня з самого початку планувався не як мирна акція, а як бійка з правоохоронцями “для картинки” для певних телеканалів”.

Ратушний підкреслює, що на відео є і його фото та інформація: “Ратушний Роман Тарасович, голова громадської ініціативи “Захистимо Протасів яр”.

“Тобто відеозапис містить мої персональні дані (ПІБ), рід діяльності (голова громадської організації) та моє зображення (фотознімок у правій частині кадру). При цьому невстановлена особа у масці, з якою мене нібито порівнюють, жодних протиправних дій на відео не вчиняє”, – наголошує в своєму листі активіст.

“Зважаючи на характер відеозапису та підпис до нього, розміщення моїх персональних даних та фотознімку, очевидно, що відеоролик має на меті створення негативного ставлення до мене зі сторони осіб, які його переглядають. Мета ролику очевидно – створити враження, що я вчинив неправомірні дії (злочин), що є підстави для мого кримінального переслідування. Відтак цей ролик принижує мою честь і гідність, негативно впливає на мою репутацію”, – підкреслює Ратушний.

Активіст переконаний, що зазначений відеозапис містить недостовірну та негативну інформацію щодо нього, яка ображає його честь і гідність, шкодить діловій репутації.

“Я вимагаю цю інформацію видалити, спростувати та вибачитись”.

Ратушний висунув три вимоги до МВС та Геращенка:

  1. Припинити незаконне використання зображення і згадування інформації: “Ратушний Роман Тарасович. Голова Громадської ініціативи “Захистимо Протасів Яр” у відеозаписі.
  2. Спростувати недостовірну інформацію на ФБ Геращенка і публічно вибачитись за її розміщення шляхом публікації нового допису на ФБ Геращенка такого змісту:
    “Прошу вибаченняу Ратушного Романа Тарасовича за поширення неправдивої інформації щодо його причетності до незаконних дій під час акції протесту 20.03.2021 р. і розміщення відповідного маніпулятивного відеоролику. На майбутнє зобов’язуюсь поважати і не порушувати права і свободи громадян, передбачені Конституцією і законами України, Європейською конвенцією з прав людини, зокрема – право на свободу мирних зібрань, право на приватність, презумпцію невинуватості”.

“В разі ігнорування моїх законних вимог, і продовження порушення моїх прав, мною буде реалізовано моє право на звернення до суду і відшкодування моральної шкоди”, – резюмував активіст.

Пряма мова: Вітаю!

В зв’язку з поширенням на сторінці заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка маніпулятивного відео з недостовірною інформацією про мене (пост з відео https://www.facebook.com/anton.gerashchenko.7/posts/3810276822392470), я подав в МВС і особисто Антону Геращенко вимогу про спростування зазначеної інформації, припинення її поширення і вибачення. такого змісту (в додатку).

Вважаю, що подібні дії (висловлювання, поширення відео) офіційної особи з числа керівництва МВС недопустимі в демократичному суспільстві.
Очевидно, що мета відео – створити враження, що згадані на фоні подій акції протесту активісти – злочинці
Розцінюю зазначене маніпулятивне відео як таке, що ображає мою честь і гідність, турбує мою маму, шкодить моїй діловій репутації.
Фактично це пряма публічна погроза кримінальним переслідуванням за наявність громадянської позиції та участь в акціях протесту. Яка виходить від посадової особи – З очевидною метою перешкодити моїй подальшій участі в акціях на підтримку політв’язнів, судової реформи, залякати інших громадян.
В разі ігнорування міністерством внутрішніх справ і його посадовими особами моїх вимог, та продовження порушення прав, буду вимушений звертатись до суду. Як до Українського, так і при необхідності – до Європейського суду з прав людини.
Прошу поширити зазначений документ і врахувати зазначену інформацію під час висвітлення цієї теми.
З повагою,
Роман Ратушний, громадський активіст

Ввечері 20 березня під час акції на підтримку ув’язненого Сергія Стерненка протестувальники обмалювали написами стіни будівлі офісу президента на вулиці Банковій, розбили скло в одних із дверей, підпалювали вивіску “Президент України”, палили фаєри та запускали феєрверки. Поліція не перешкоджала таким діям.
Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповів, що правоохоронці свідомо не заважали учасникам акції на Банковій. За його словами, більшість мітингувальників не порушували порядок, в той же час кілька десятків людей “нестимуть відповідальність за хуліганські дії”.

Поліція пізніше заявила, що затримала одного з учасників суботньої акції – ветерана Влада Сорда.
23 березня Печерський районний суд Києва відправив його під цілодобовий домашній арешт.

В офісі президента повідомили, що завдані будівлі ОП під час акції збитки становлять близько двох млн грн, проте сума може зрости.

22 березня фасад будівлі офісу президента почали чистити від графіті, залишених протестувальниками.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button