ВідеоУкраїна

Мусульмани святкують Курбан-байрам

Мусульмани України й усього світу 31 липня почали відзначати своє головне свято Курбан-байрам.

Мусульмани здійснюють обряд жертвопринесення з нагоди Курбан-байраму в соборній мечеті “Ар-Рахма” у Києві, 31 липня 2020 р. Свято жертвопринесення Ід аль-Адха (Курбан-байрам) є одним з найбільших свят для мусульман.

Молитви Курбан Байрам виконувались по всій країні з заходами від захисту від передачі COVID-19.

Верховний муфтій України, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім під час урочистого намазу з нагоди свята Курбан Байрам в мечеті Ар-Рахма, у Києві, 31 липня 2020 р.

Курбан-байрам — свято жертвопринесення, одне з двох головних свят мусульман. Воно починається після 70 днів завершення посту урази (10-го числа місяця Зуль-хіджжа, що є 12-м місяцем мусульманського місячного календаря), в день завершення Хаджу (паломництва до Мекки) та триває три-чотири дні. Цьогоріч – із 30 липня до 3 серпня.

Зі святом Курбан-байрам мусульман привітали Президент Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ми вдячні та високо цінуємо внесок мусульманської спільноти України у збереження та примноження духовного багатства та розмаїття нашого народу, утвердження миру та міжрелігійної злагоди в українському суспільстві”, – наголосив у своєму привітанні Зеленський.

Президент також зауважив, що свято Курбан-байрам наповнює серця вірян милосердям, любов’ю до свого ближнього, дарує світло надії та справедливості.

У свою чергу Денис Шмигаль побажав усім мусульманам щасливого свята. «Бажаю всім мусульманам щасливого свята Курбан-байрам! Нехай у вашому житті завжди буде гармонія. Ід Мубарак», – написав Шмигаль у Facebook.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button