ЗМІСвітТуреччинa

Австралійські журналісти: Режим Ердогана захопив ZAMAN і репресував співробітників  

Базована в Австралії правозахисна організація Advocates For Dignity - (AFD) провела вебінар, присвячений Міжнародному дню припинення безкарності за злочини проти журналістів.

Модератором конференції виступив австралійський журналіст Ендрю Уест (Andrew West). Спікерами були останній головний редактор турецької газети ZAMAN Абдулхаміт Біліджі (Abdülhamit Bilici) і професор кафедри журналістики та комунікації ЮНЕСКО Університету Квінсленда Пітер Гресте (Peter Greste).

«Пітер Гресті працював на BBC і Al Jazeera. Він був затриманий під час роботи журналістом в Єгипті і позбавлений волі на 400 днів. Абдулхаміт Біліджі був керівником найбільшого видання Туреччини. Цю газету захопив режим Ердогана. Керівництво і співробітники видання знаходяться у вигнанні», – представив учасників Ендрю Уест.

У свою чергу Абдулхаміт Біліджі розповів, що вперше дні свого правління ПСР виступала за демократію, саме цей факт став причиною підтримки Ердогана рухом Хізмет і газетою Zaman.

«Газета, в якій я працював, підтримувала уряд Ердогана, коли його підтримували всі міжнародні ЗМІ і демократичні сили. У ті дні Ердогана підтримували такі видання як Le Monde і New York Times. Уряди та ЗМІ Європейського Союзу, Австралії та Америки високо відгукувалися про нього. Тому що в той час Туреччина здавалася висхідною зіркою демократії. На жаль, після 2013 року ситуація змінилася. Тому що Ердоган вважав за краще перейти до одноосібного режиму замість демократії», – розповів турецький журналіст.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button