ПолітикаСвітТуреччинa

Чавушоглу: ЄС не наважиться вводити санкції проти Туреччини

Європейський союз не повинен «насмілюватися» вводити санкції проти Туреччини через напруженість у відносинах з Грецією і Кіпром з приводу вуглеводневих ресурсів у Східному Середземномор'ї, заявив Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Санкції з їх боку «мали б протилежний ефект і тільки зміцнили б нашу рішучість захищати наші права і права турків-кіпріотів», цитує Чавушоглу Yeni Şafak.

Нагадаємо, що в п’ятницю політичні лідери ЄС пообіцяли прийняти рішення про санкції проти Туреччини до кінця року, якщо вона буде продовжувати те, що вона назвала провокаціями в Східному Середземномор’ї. Турецький уряд стверджує, що його дії законні, заявляючи, що кораблі не відхилялися від його континентального шельфу. Але ЄС висловив повну підтримку державам-членам Греції та Кіпру в дискусії з Туреччиною з приводу спірних вод.

Чавушоглу також зазначив, що Туреччина «вживає всіх необхідних заходів» для досягнення діалогу з усіма сторонами, залученими в розбіжності, і очікує, що ЄС зробить те ж саме.

Крім того, міністр заявив, що Туреччина виконала свої зобов’язання щодо біженців перед ЄС.

«Завдяки нашим зусиллям нелегальні міграційні потоки в Європу скоротилися на 92%», — сказав він, зазначивши, що блок не виконав своїх зобов’язань перед Анкарою.

Нагадаємо, що Туреччина і ЄС в 2016 році домовилися про угоду, спрямовану на скорочення припливу сирійських біженців, що прибувають до Греції. Згідно з угодою, ЄС пообіцяв виділити Туреччині 3 млрд євро допомоги для допомоги мігрантам. Угода також включала в себе припинення візових обмежень, що застосовуються до турецьких громадян при поїздках до Європи з червня 2016 року, але вони все ще залишаються.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button