ЕкономікиПолітикаТуреччинa

Опозиція Туреччини: Албайрак інституціоналізував брехню

Опозиційні партії і політики Туреччини засудили нову трирічну економічну програму, оголошену у вівторок міністром фінансів Бератом Албайраком для країни, в той час як проурядові кола високо оцінили її.

Селім Темурджі, прес-секретар партії майбутнього, заснованої колишнім прем’єр-міністром Ахметом Давутоглу, заявив у серії твітів, що Албайрак розповів про те, «як брехня була інституціоналізована в управлінні».

Албайрак не визнав своєї невдачі і не вибачився перед нацією, сказав Темурджі, в той час як ліра впала до рекордно низького рівня 7,85 по відношенню до долара. «Всі знають, що він збанкрутував економіку Туреччини, що жодна з оголошених ним цифр не вірна. Всі знають, що ніщо не стане краще в цій країні, поки (Албайрак і ті, хто тримає його там) не підуть», — написав він.

Разом з тим лідер головної опозиційної Народно-республіканської партії (НРП) Кемаль Киличдароглу також відреагував на заяви Албайрака «вони, мабуть, у нестямі від горя, що упустили Нобелівську премію з економіки», — вказав він у своєму Twitter.

Киличдароглу вказав на високе безробіття, різке зростання курсів долара і євро і падіння інвестицій. «Туреччиною не керують, Туреччина розсипається», – сказав він.

Лідер правоцентристської «хорошої партії»  Мераль Акшенер заявила, що правляча Партія справедливості та розвитку (ПСР) протягом багатьох років виступала з порядком про грандіозні цілі до сторіччя Туреччини, «але сьогодні визнала з новою економічною програмою, що цілі 2023 року були сміттям. «Шкода тільки, що у нашої нації немає мрії», — написала вона.

Акшенер поділилась цифрами, що показують невідповідність між цілями, оголошеними в маніфесті ПСР 2011 року, і переглянутими, оголошеними у вівторок, причому фактичні значення і відсотки невідповідності також показані.

«V-подібні мрії зятя», — сказав економіст Мустафа Сонмез, маючи на увазі зростання валового внутрішнього продукту, оголошений Альбайраком на 2020 рік, і його прогноз на 2021 рік — 0,3% і 5,8% відповідно.

Нова програма ” фокусується на зростанні, заснованому на збільшенні зайнятості», заявив голова Стамбульської Торгової палати Шекіб Авгадіч, якого цитує Güneş. Високий потенціал Туреччини став ще більш помітним у зв’язку з прийдешніми великими глобальними змінами, додав він.

Голова турецького Союзу торгових палат (TOBB) Ріфат Хісарджиклиоглу сказав, що ця програма «створила хвилювання і підняла моральний дух для нашого приватного сектора з високою метою зростання».

Голова ради із зовнішньоекономічних зв’язків Наїль Олпак зазначив, що пріоритети програми визначені правильно.

«Ми не повинні так легко забувати, що кордони були закриті, торгівля була більш важкою, виробництво було неспокійним, і весь світ бачив рекордне безробіття. За винятком другої хвилі пандемії, я вважаю, що ми закінчимо 2020 рік з позитивним зростанням, як це видно в програмі, на відміну від багатьох розвинених країн», — сказав президент Стамбульської товарної біржі Алі Копуз.

У свою чергу генеральний секретар Асоціації підприємців анатолійських левів (ASKON) Орхан Айдин заявив, що «новий економічний пакет — це програма зі стратегічним аналізом».

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button