СвітТуреччинa

США: “ФЕТО” не є терористичною організацією

Доповідь Державного департаменту США про глобальний тероризм: рух «Хізмет» не є терористичною організацією.

У « Доповіді про тероризм в країнах за 2019 рік », щорічно щорічно публікується Міністерством закордонних справ США, підкреслювалося, що твердження «терористичної організації» проти руху «Хізмет», яке Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган намагався ввести в дію, було невірним.

У звіті йдеться, що після спроби державного перевороту 15 липня 2016 року уряд Туреччини назвав рух вигнаного Фетхуллаха Гюлена «терористичною організацією Фетхуллаха» («FETO» – «ФЕТО»). Акцент зроблено на те, що «ФЕТО» не є певною терористичною організацією в Сполучених Штатах.

У звіті вказано, що уряд Туреччини після спроби державного перевороту продовжує затримувати громадян Туреччини, а також іноземних громадян, що мешкають у Туреччині, в їх числі громадян США і співробітників, що працюють на місцях в Місії США в Туреччині, за передбачувані зв’язки «ФЕТО» або зв’язку з тероризмом, часто на основі мізерних доказах.

У відповідній частині звіту було сказано, що уряд, Партії справедливості та розвитку (ПСР) (Туреччини) також регулярно домагався видачі турецьких громадян, які проживають за кордоном, за звинуваченнями, пов’язаними з тероризмом, щоб переслідувати їх за передбачувані зв’язки з «ФЕТО».

In the aftermath of the July 2016 coup attempt, the Turkish government labeled the movement of self-exiled Fethullah Gulen as the “Fethullah Terrorist Organization” (“FETO”). “FETO” is not a designated terrorist organization in the United States. The government continued to detain and arrest Turkish citizens, as well as foreign citizens resident in Turkey – including U.S. citizens and locally employed staff at the U.S. Mission to Turkey – for alleged “FETO” or terrorism-related links, often on the basis of scant evidence and minimal due process. The government also regularly sought to extradite Turkish citizens resident abroad on terrorism related charges to prosecute them at home for alleged links to “FETO.” The government also continued to dismiss military, security, and civil servants from public office in 2019. Since the 2016 failed coup attempt, the government has dismissed or suspended more than 130,000 civil servants and members of the armed forces from public office, arrested or imprisoned more than 80,000 citizens, and closed more than 1,500 NGOs for alleged “FETO” links.

 

В 2019 році уряд також продовжує звільняти військових, працівників служби безпеки та держслужбовців.

В звіті стверджується, що після невдалої спроби державного перевороту у 2016 році уряд звільнив більше ніж 130 000 цивільних службовців і військовослужбовців з державних посад, заарештував або ув’язнив понад 80 000 громадян, а також закрив понад 1500 неурядових організацій за передбачувані зв’язки з «ФЕТО».

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button