Туризм

У Києві відкрилась інтерактивна виставка про Україну — Ukraine WOW

Інтерактивна виставка Ukraine WOW — це спроба наново відкрити нашу країну, ще раз переконатися в тому, яка вона прекрасна. І нарешті усвідомити, що Україна може бути вау тільки за однієї умови. Якщо ти — вау.

У середу, 13 листопада, на території Центрального залізничного вокзалу, у новому виставковому просторі “Багажне відділення з рампою” відкрилась виставка Ukraine WOW.

 Виставка покликана розповісти про все найкраще, що є в Україні, та надихнути українців більше подорожувати. Ukraine WOW — це сім смислових блоків, які знайомлять з Україною так, ніби він подорожує нею в потязі. Зони виставки: “Купе”, “Перше знайомство”, “Бесіда по душам”, “Сон”, “Зупинка”, “Здача купе”, “Прибуття”. Ukraine WOW показує країну, вдивляючись у її географію і культуру, природні багатства та промисловість, в історії великих українців минулого і тих, хто творить наше сьогодні. Роздумує про мрії та сподівання і задає питання про майбутнє, яке залежить від кожного з нас.

Головні експонати Ukraine WOW

Перша надрукована в Україні книга “Апостол” Івана Федорова

На Ukraine WOW є фантастичний фоліант — творіння друкаря Івана Федорова. Книга, яку він надрукував у Львові разом із білорусом Петром Мстиславцем. Книга, що відкрила цілу епоху в східнослов’янському друкарстві. Працював Федоров над нею рівно рік: від лютого 1573-го до лютого 1574-го. 279 аркушів, друк у два кольори, називають наклад 1200 примірників. До сьогодні збереглися менш ніж 50 примірників. «Апостол» — богослужебна книга, що включає частини книг Старого та Нового Заповітів. Федоров не був першим друкарем, але став головним. Став легендою.

Останній автопортрет Казимира Малевича

Коріння мистецтва Казимира Малевича — в Україні. Він народився в Києві, на вулиці Жилянській. До вісімнадцяти років він жив по різних українських селах. Тоді Казимир і почав малювати. Вірогідно, що Малевич вчився у художній школі Миколи Мурашка, а вчив його Микола Пимоненко, видатний живописець, чия картина є і в Луврі. Остання персональна виставка митця відбулася в Києві, де поміж іншого демонструвався і «Чорний квадрат». У Малевича є декілька автопортретів, а виставлений на Ukraine WOW  — останній, написаний за 11 місяців до смерті, у 1934 році.

Скульптури Олександра Архипенко

Олександр Архипенко, киянин, що поїхав із рідного міста, аби через Москву, Прагу, Париж та Берлін дістатися Америки. Стати там легендою та мати понад сотню персональних виставок по всьому світу. Вперше Архипенко демонстрував свої роботи 1906 року в сільському магазині. Тепер вартість його робіт сягає кількох мільйонів доларів. У 1910-му Архипенко виставлявся в паризькому «Салоні Незалежних» разом із Малевичем та Пікассо. Тоді ж він став першим українським художником, виставка робіт якого об’їхала Західну Європу. Один із залів Ukraine WOW відвели під роботи Архипенка. До речі, сам митець багато років мріяв про те, аби мати виставку в Україні. Вперше одну з його робіт експонували у Львові в 1934 році. Рівно через 85 років скульптури великого українця тут, перед вами.

10 із 14 унікальних літер абетки Георгія Нарбута

Перед відвідувачами Ukraine WOW постане унікальний експонат — десять літер з абетки Георгія Нарбута, художника-графіка, ілюстратора численних книг, автора перших українських грошей та поштових марок, проєктів державного герба та печатки української держави. Головним напрацюванням Нарбута, де його талант розкрився максимально, вважають «Українську абетку» 1917 року. Художник прожив усього 34 роки і встиг зробити лише 15 літер. «Абетка» була надрукована посмертно і настільки маленьким накладом, що побачити її отак — майже всю — неабияка рідкість.

Срібні гривні Київської Русі

Гривні як грошовій одиниці приблизно тисяча років. Спочатку так називали прикрасу із золота чи срібла, яку носили на шиї, на «загривку». Пізніше гривня почала означати просто шматок срібла: «київська» і «чернігівська» — шестикутник, «новгородська» — довга паличка. Переломний  момент в історії гривні — XIII століття: її почали рубати на чотири частини, і кожна з них називалася «рубль».

Інтерактивні інсталяції та віар-зони Ukraine WOW

 Скульптура Батьківщини-мати

Батьківщина-мати є найвищою монументальною скульптурою в Європі. Відкрита у 1981 році, висота — 102 метри, автор — Василь Бородай, хоча над скульптурою працювала велика команда. Хоч Батьківщина-мати — диво інженерної думки, але спочатку викликало у киян іронічну посмішку. Вони навіть вигадали прізвисько для статуї: «Вікторія Петрівна». Таким чином обігравалось англійське слово «victory», тобто «перемога», та ім’я й по батькові дружини Леоніда Брежнєва, який приїздив на відкриття монумента. Однак, пройшли роки — і голову Батьківщини-матері почали заквітчувати у пам’ятні дні травня. Немає зараз у Києві кращої точки, аби подивитися на місто згори. Зробити це можна за допомогою технології віртуальній реальності всередині інсталяції — а саме голови Батьківщини-мати, спеціально побудованої для  виставки.

Невицький замок

Робота Івана Ілька на Ukraine WOW відтворює Невицький замок у тривимірному просторі. Замок, побудований на горі вулканічного походження, переживав часи найбільшого розквіту на початку XVI століття. Сьогодні ж він руйнується що не день, то все більше. Аби відновити зовнішній та внутрішній вигляд споруди, Іван зібрав усі можливі документи, малюнки та літературу, а також провів детальну зйомку з дрона, завдяки чому візуалізовані розміри співвідносяться з реальними. Допомагав Ільку ужгородський історик Олександр Дзембас, який багато років вивчав саме цей замок. У відео можна побачити місця навколо споруди та навіть побувати всередині.

Серце України

Знаєте, як буває, коли вам хтось сильно подобається: ви його бачите, стає млосно, терпнуть ноги, у горлі лоскоче. А серце… Воно починає битися швидше. Знаєте? Так само й з Україною. Коли вона відчуває, що ви нею цікавитесь, що ви захоплені та причаровані, що ви тут і з нею, — її велике серце готове битися тільки для вас. Підійдіть на Ukraine WOW до надзвичайної інсталяції — величезного серця України, встановленого на виставці, та воно заб’ється сильніше.

Тунель кохання, Клевань, Рівненська область

Уявіть довгий тунель. Його стіни й склепіння утворені живими кущами та деревами. Звучить надто казково, але він реальний. Цей залізничний проїзд розташований на відрізку між селищами Клевань і Оржів у Рівненській області. Існує кілька легенд, пов’язаних із його появою. Найбільш конспірологічна: колись цим маршрутом ходили потяги з військовою технікою, і лісовий тунель створили, щоби рух був непомітний з повітря — десь на цьому 4-кілометровому відрізку техніку розвантажували. Повірити в таку версію чомусь легше, ніж у те, що зелений тунель настільки правильної аркової форми утворився сам по собі.

Хата Поліни Райко

Поліна Райко народилася і прожила все життя в містечку Олешки на Херсонщині. Працювала на землі: в колгоспі та на власному городі, а в 69 років взялась за пензля і почала малювати наївні фрески на стінах та стелі свого будинку, літньої кухні, на паркані, на електричних дротах і навіть на вимикачах. За п’ять років Райко вкрила живописом усі стіни й стелю семикімнатної хати. Після смерті художниці її будинок купило подружжя з Канади, щоб перетворити його на музей. Невідомо, скільки ще протримається оригінальний розпис, адже маленької пенсії Райко вистачало лише на дешеву малярну фарбу. У побудованій на Ukraine WOW хатині-мазанці відтворено малюнки цієї надзвичайної художниці.

Інтерактивна виставка Ukraine WOW — це спроба наново відкрити нашу країну, ще раз переконатися в тому, яка вона прекрасна. І нарешті усвідомити, що Україна може бути вау тільки за однієї умови. Якщо ти — вау.

Локація. Це новий виставковий простір від Укрзалізниці площею 3900 кв м на Центральному залізничному вокзалі у приміщенні колишнього багажного відділення. Воно не експлуатувалося з 2000-х років. Місце зберегло свою автентичну назву “Будівля багажного відділення з рампою, корпус В”. Тепер це новий майданчик для виставок, конференцій, показів мод. І все це — прямо в серці української столиці. І його перша виставка — Ukraine WOW.

Команда і партнери проєкту. Над створенням Ukraine WOW працювала агенція Gres Todorchuk. Куратори проєкту — Євгеній Стасіневич та Ксенія Малих. Дизайн Ukraine WOW розробила агенція Banda, автори бренду України — Ukraine NOW. Мультимедійні інсталяції готує команда Photinus. Серед численних партнерів Ukraine WOW: Ukrainer, Depositphotos, Expolight, Fiori, Ощадбанк, Interpipe, Dragon Capital, Глуско, Socar, GE Global Growth Organization, Pictoric, «Книга-мандрівка. Україна» та інші.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button