Політика

«Голос» принципово не користується послугами ботів

«Голос» пропонує криміналізувати сепаратні переговори з агресором

Кампанія партії «Голос» у соціальних медіа принципово ведеться без ботів — виключно зусиллями волонтерської команди «Голосу».

 «Вся кампанія «Голосу» у соціальних медіа ведеться через мобілізацію волонтерів. Створені групи, де вони координують свою діяльність як для мобілізації, так і для боротьби з фейками, ботами, чорними сторінками, образливим і незаконним контентом», — повідомив керівник діджитал-напрямку виборчої кампанії «Голосу» Ярослав Ведмідь, коментуючи дослідження VoxUkraine.

 Він також зауважив, що під визначення ботів, запропоноване компанією Artellence, ймовірно, потрапляє якась кількість живих людей, але це нормально для спроби зробити дослідження такого масштабу.

 «Загалом висновки дослідження дуже якісні та показові. Так, чітко показаний масштаб чорної кампанії проти «Голосу» і Святослава Вакарчука — сотні тисяч коментарів від десятків тисяч ботів, від ботопідрозділів інших виборчих штабів. Це не лише стара політика, але і політичне самогубство. Нова політика не передбачає чорнухи і ботоатак проти опонентів», — наголосив Ведмідь.

«Голос» пропонує криміналізувати сепаратні переговори з агресором

15 липня 2019 — Партія «Голос» ініціює проект закону про криміналізацію сепаратних переговорів з представниками держави-агресора. Партія пропонує уповноважити СБУ запобігати та протидіяти таким переговорам, а Нацраді з питань телебачення і радіомовлення — позбавляти ліцензії мовників, які підтримують зрадників інформаційно.

 «Пора називати речі своїми іменами. Люди, які підривають українську незалежність і продають її Росії, — зрадники держави. Україна мусить захищати себе і своїх громадян на всіх фронтах. Саботаж усередині країни треба припиняти. Це наш обов’язок перед тими, хто проливає кров на передовій», — сказав лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук.

 Законопроект розширює статтю 111 «Державна зрада» Кримінального кодексу України. Покарання за сепаратні переговори — позбавлення волі на 13-15 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років.

 Запобігання і протидія таким переговорам має належати до обов’язків Служби безпеки України. Відповідні зміни запропоновано до закону про СБУ.

 «І нарешті, щоб відбити у деяких антиукраїнських політиків-олігархів бажання вступати в сепаратні переговори, ми пропонуємо ускладнити їм використання телеканалів, куплених для розхитування української державності», — наголосив Вакарчук.

 Тому в законі про телерадіомовлення «Голос» пропонує додати до переліку неприпустимих дій заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, поширення інформації, що посягає на територіальну цілісність і суверенітет України або виправдовує агресію проти України чи окупацію її території. А Нацраду з телерадіомовлення — уповноважити анульовувати ліцензії телерадіоорганізацій за поширення такої інформації.

 «Україна визнала Росію державою-агресором та окупантом. Це закріплено законом. Росія цинічно порушує норми міжнародного права, права людини, суверенітет і територіальну цілісність України. Жоден політичний діалог не може відбуватися за межами закону. Ведення переговорів від імені України без повноважень від органів державної влади повинно бути кримінальним злочином. Сепаратні переговори — це державна зрада», — підсумував Святослав Вакарчук.

«Голос»: Рішення італійського суду щодо нацгвардійця Марківа винесено під впливом Росії

13 липня 2019 — Партія «Голос» закликає МЗС України задіяти дипломатичні канали та направити ноту італійському уряду щодо несправедливого засудження італійським судом нацгвардійця Віталія Марківа. Оскільки є всі підстави вважати рішення суду упередженим і політично заангажованим, яке несе небезпечні політичні наслідки для України.

 «Суд першої інстанції над Віталієм Марковим тривав два роки. При цьому, ні слідство, ні суд не взяли до уваги матеріали з місця подій чи дані українських правоохоронних органів, на відміну від матеріалів сайту «Русская весна». З огляду на процес та на рішення, є всі підстави вважати, що суд перебував під гібридним впливом Росії. Це несправедливий вирок, винесений нашому громадянину. Стаття 6 Європейської конвенції з прав людини передбачає, що кожен має право на справедливий та неупереджений розгляд справи в розумні строки. Цього не відбулося», — прокоментувала Леся Василенко, кандидатка у народні депутати України від «Голосу» та засновниця «Юридичної сотні».

 Італійський суд повністю проігнорував факт того, що з моменту початку російської агресії 20 лютого 2014 року Україна здійснює право на самооборону, закріплене у ст. 51 Статуту ООН. Згідно цієї статті, держава самостійно обирає засоби і заходи протидії агресії. Натомість, рішення, ухвалене судом, вживає термінологію «громадянський конфлікт» та «агресія української армії». Жодного слова — про агресію РФ. Підміна термінів насторожує і ставить під питання об’єктивність суду. Його рішення має небезпечні політичні наслідки, підриваючи довіру до української армії та України.

 «Це небезпечна риторика російської пропаганди, продовження гібридної агресії російських агентів впливу, які нині діють на всій території Європи. На даному етапі українська громадськість та ЗМІ мають показати максимальну підтримку незаконно засудженому військовослужбовцю», — наголосила Леся Василенко.

Україна вже має хороший закон про люстрацію, на часі — притягнення чиновників до відповідальності

12 липня 2019 — Люстрація — один з найбільш дієвих механізмів очищення влади. Команда «Голосу» завжди відбиватиме будь-які спроби скасувати люстраційний закон. При цьому «Голос» не підтримує ініціативу розширити дію закону про очищення влади на людей, які займали керівні держпосади з 2014 року.

Україна має хороший закон про очищення влади, головне — його дотримуватись. Доцільність передбаченої цим законом люстрації підтвердила Венеційська комісія, надавши рекомендації для її вдосконалення. Люстраційний закон має бути захищений і повинен неухильно виконуватись.

На часі — не розширення дії люстрації, а притягнення порушників закону до відповідальності. Бо люстрація лише забороняє подальшу роботу в державних органах. Але чиновники, які доклались до погіршення ситуації в Україні, досі не несуть відповідальності за свої дії. Тому неважливо, коли чиновники порушували закон — за часів Януковича чи Порошенка, вони мають понести за це відповідальність.

Ідея розширення дії люстраційного закону небезпечна тим, що загрожує молодим фахівцям, які вже прийшли на державну службу після Революції гідності й поклали початок справжнім змінам в Україні. Таким як Максим Нефьодов, Айварас Абромавічус, Лана Зеркаль. Та іншим, хто навчався у найкращих університетах світу та вів власні успішні справи, а після 2014 року пішов розбудовувати Україну — імплементувати свої знання та досвід у державних органах.


Сьогодні в Україні відбувається закономірний процес оновлення влади: тих людей, які були роками й десятиліттями при владі, виборці поступово відправляють на заслужену пенсію. І дають можливість прийти до влади молодим професіоналам із незаплямованою репутацією.

Українці хочуть, щоб на ключових керівних посадах у державі працювали молоді професіонали, які знищують стару політику і будують нову, впроваджують справжні зміни.  Саме таких людей веде в парламент партія «Голос».

Притула: Профілактика інформаційної агресії — наше все

12 липня 2019 — Національна рада з питань телебачення і радіомовлення має отримати розширені повноваження для протидії та попередження як російської пропаганди, так і олігархічного тиску на редакційну політику медіа. Про це заявив член команди «Голосу» Сергій Притула в ефірі програми «Право на владу» на «1+1».

 Він наголосив, що сьогодні захист інформаційної політики ЗМІ від впливу проросійських політиків та олігархів повинен бути частиною інформаційної безпеки держави. Для цього потрібно реформувати Нацраду з телерадіомовлення, деолігархізувати медіа та впровадити наглядові ради, які зможуть призначати керівниками інформаційного мовлення незаангажованих людей.

 «Нинішня Нацрада не знайшла ознак зосередження медіаресурсів в руках Медведчука і не помітила, що на 112 каналі мають показувати фільм Олівера Стоуна. Тобто люди просто сидять і спостерігають збоку, як відбувається чортзна-що. Вони не повинні спостерігати мовчки, а потім долати наслідки. Ці люди мають працювати на випередження. Профілактика — наше все», — сказав Сергій Притула.

 Потрібно розглядати питання позбавлення ліцензій тих каналів, які займаються відвертою російською пропагандою, додав він: «Головні герої фільму Олівера Стоуна про Україну — пан Медведчук і Путін. І це будуть показувати на загальнонаціональному українському телевізійному каналі. Я Оліверу Стоуну не дивуюся, це вже не перший його досвід роботи на російську пропаганду. Але якого біса ми дозволяємо на українському каналі показувати це — ось питання. Реагувати потрібно наперед. Щойно така інформація з’являється — Нацрада повинна реагувати блискавично і пояснювати: хлопці й дівчата, якщо це виходить в ефір — завтра ваш канал припиняє мовлення».

 Притула додав, що на випередження мали би працювати й інші профільні органи: «Нам чомусь вистачає людей, які кваліфікують, кого можна з зірок російської естради пускати в Україну, а кого — ні, тому що вони своїми висловлюваннями несуть шкоду інформаційній безпеці держави. То невже є такою проблемою зробити подібний аналіз для заяв журналістів?»

 Він нагадав, що партія «Голос» звернулася до профільних органів зі зверненнями про перевірку купівлі медіаресурсів в інтересах кума Путіна одразу, щойно з’явилась така інформація, і миттєво вийшла з протестом під офіс телеканалу NewsOne, коли він анонсував телеміст «Надо поговорить» з телеканалом «Росія-24».

 «Цей телеміст — це ніщо інше, як плювок в лице всім українцям і державі Україна загалом. Тому що крапки над «і» вже розставлені давно. Росія — відкритий агресор. Кремль для нас — це зло. Канал «Росія-24» — це пропагандистський канал. Про що нам спілкуватися з тими людьми, які приходять на нашу землю і нас вбивають? Завдяки тому ж каналу «Росія-24», — відзначив Сергій Притула.

Теги
Показати більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close