ЕкономікиТуреччинa

В Туреччині почалась економічна криза: економіка падає 2 квартали поспіль

Про це свідчать дані Державного інституту статистики Туреччини, передає BBC.

Валовий внутрішній продукт Туреччини у 2018 році падав 2 квартали поспіль, що свідчить про те, що країна увійшла у рецесію. Так, у третьому кварталі 2018 року економіка скоротилась на 1,6%, а у четвертому — на 2,4%.,

Зазначається, що турецька валюта — ліра — минулого року «впала» на 30%. Економічна криза в країні почалась після загострення відносин зі США та після того, як президент країни Реджеп Т. Ердоган почав втручатися у політики центрального банку Туреччини та намагався штучно підтримувати рівень обмінного курсу.

Попри падіння ВВП Туреччини у другому півріччі 2018 року, загалом за рік економіка показала позитивну динаміку та зросла на 2,6%.

Раніше в Туреччині заявили, що девальвацію ліри «спровокували» дописи в соцмережах.

Нагадаємо, на знецінення ліри вплинув конфлікт між США та Туреччиною, який виник через арешт у Туреччині американського пастора Ендрю Брансона.

Через переслідування Брансона США на початку серпня ввели санкції проти двох турецьких міністрів. Це перший випадок в історії, коли під санкції Вашингтона потрапили вищі посадові особи країни НАТО.

Через кілька днів після цього президент США Дональд Трамп підвищив мита на турецьку сталь і алюміній. На тлі погіршення відносин зі США курс турецької ліри за декілька днів впав на 25%.

Зі свого боку Ердоган закликав владу США змінити ставлення до Туреччини, пригрозивши пошуком нових союзників. Він оголосив про бойкот електроніки зі США та підписав указ про підвищення мит на товари зі США.

Також Туреччина направила скаргу проти США до Світової організації торгівлі.

15 серпня суд у Туреччині відмовився відпустити Брансона з-під домашнього арешту.

Президент Туреччини Реджеп Т. Ердоган заявив, що Туреччина не змінить позицію щодо арешту американського пастора.

США пригрозили Туреччині новими санкціями через справу пастора Брансона.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button