Туреччинa

Європарламент закликав офіційно призупинити переговори про вступ Туреччини до ЄС

В Туреччині почалася економічна криза: економіка падає 2 квартали поспіль.

Європарламент затвердив звіт комітету з питань закордонних справ із закликом до Єврокомісії та держав-членів офіційно призупинити переговори з Туреччиною про вступ до ЄС.

Про це повідомила у Twitter авторка звіту євродепутат Каті Пірі.

“Європейський парламент щойно прийняв мій звіт щодо Туреччини, закликавши лідерів ЄС офіційно припинити переговори про приєднання і показати солідарність з турецькими демократами”, – написала Пірі.

Комітет аргументував своє рішення тим, що в Туреччині ігноруються права людини та громадянські свободи, чиниться вплив на судову систему, не вирішені суперечки з Кіпром та іншими сусідами.

У МЗС Туреччини розкритикували рішення комітету, назвавши його неприйнятним.

Туреччина каже, що членство в ЄС залишається однією з головних стратегічних цілей, незважаючи на те, що переговори про вступ, офіційно започатковані в 2004 році, роками перебувають у замороженому стані.

КОМІТЕТ АРГУМЕНТУВАВ СВОЄ РІШЕННЯ

Тим, що в Туреччині ігноруються права людини та громадянські свободи,чиниться вплив на судову систему, не вирішені суперечки з Кіпром та іншими сусідами.

“Порушення прав людини і арешти журналістів відбуваються майже щодня, а демократія і верховенство права в країні ще більше підриваються”, – сказала депутатка Європарламенту Марієт Шааке.

“Це, у поєднанні з конституційними змінами, зробило вступ Туреччини до Європейського Союзу неможливим на цьому етапі. Послання парламенту сьогодні кристально чітке. Ми пов’язуємо ці наслідки із авторитарним впливом Ердогана на владу”, – додала вона.

Туреччина каже, що членство в ЄС залишається однією з головних стратегічних цілей, незважаючи на те, що переговори про вступ, офіційно започатковані в 2004 році, роками перебувають у замороженому стані.

Теги
Показати більше

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close