ПолітикаСвітТуреччинa

Глави МЗС Туреччини та Ізраїлю поговорили по телефону

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу 20 січня провів телефонну розмову зі своїм ізраїльським колегою Яїром Лапідом.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу 20 січня провів телефонну розмову зі своїм ізраїльським колегою Яїром Лапідом.

Розмова відбувається на тлі недавніх спроб зближення між двома країнами після багатьох років напруженості, головним чином через палестинське питання, уточнює Hurriyet.

Видання вказує, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив 18 січня, що він відкритий для відновлення зіпсованих зв’язків Туреччини з Ізраїлем після повідомлення про зниження підтримки США спірного середземноморського газопроводу.

Ердоган також повідомив, що веде переговори зі своїм ізраїльським колегою, додавши, що президент Ісаак Херцог може відвідати Туреччину.

Разом з тим у статті йдеться, що коментарі Ердогана послідували за роком, протягом якого Туреччина зробила кроки щодо поліпшення відносин з цілою низкою регіональних конкурентів.

Відносини Туреччини з Ізраїлем різко загострилися після загибелі 10 мирних жителів під час ізраїльського нальоту на турецьку флотилію, що прямувала в сектор Газа в 2010 році, пише видання.

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button