Туреччинa

Політик з Нідерландів опублікував колаж про Ердогана. Туреччина розпочала розслідування

Депутат парламенту Нідерландів Герт Вілдерс, який очолює 3-ю за чисельністю партію країни "Партії Свободи", опублікував колаж про президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Туреччина розпочала розслідування. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Анкари.

“Генеральною прокуратурою Анкари було ініційовано розслідування у зв’язку з публікаціями в Twitter від 15 лютого члена парламенту Нідерландів Герта Вілдерса, що містять світлини  та образи на адресу нашого президента Реджепа Таїпа Ердогана”, — йдеться в повідомленні.

Того для Вілдерс присвятив Ердоганові лише один допис — з колажем, на якому половина обличчя Ердогана вкрита бородою, на тлі — прапор терористичної організації “Ісламська держава”. Допис супроводжує підпис: “Терорист”.

Політик вже відреагував на заяву прокуратури, назвавши Ердогана диктатором.

“Свобода слова — поняття, невідоме диктатору Ердогану. Не критикуйте його, інакше фігуруватимете у розслідуванні і будете притягнуті до відповідальності. Турецький тоталітаризм”, — заявив Вілдерс.

Варто зауважити, що Вілдерс раніше потрапляв у скандали через свої заяви щодо ісламу. У 2008 році він зняв стрічку “Фітна” у форматі коментарів до Корану, в  яких він пов’язує іслам з тероризмом. Стрічку нерідко визначать як антиісламську, але сам автор переконує, що це просто критика ісламу.

Як відомо, Ердоган — мусульманин, а діяльність терористичних організацій на кшталт ІДІЛ та Аль-Каїди публічно критикує.

  • Раніше французький сатиричний журнал Charlie Hebdo помістив на обкладинку свого номера карикатуру на президента Реджепа Таїпа Ердогана, чим викликав гнів влади Туреччини.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button