ПолітикаСвітТуреччинa

Туреччина закликала Грецію до діалогу через розбіжності у Східному Середземномор’ї

Туреччина 21 листопада в черговий раз закликала Грецію до діалогу у зв'язку з сейсмічними дослідженнями в Східному Середземномор'ї.

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Республіки Хамі Аксой заявив, що Греція виступила з ще однією заявою, «повторивши раніше озвучені претензії і заперечення проти діяльності сейсмічного дослідницького судна Oruç Reis на континентальному шельфі Туреччини».

«На ці твердження і заперечення з липня минулого року наш МЗС зробив шість заяв. Туреччина продовжить і далі рішуче захищати свої права і права турків-кіпріотів в Східному Середземномор’ї. Греція повинна позитивно відгукнутися на наш заклик до діалогу, а не робити заяву по кожному Navtex Туреччини», — цитує Аксоя Hurriyet.

Туреччина раніше повідомила про продовження сейсморозвідувальних робіт Oruç Reis в спірному районі Східного Середземномор’я до 29 листопада.

У повідомленні турецьких військово-морських сил від 21 листопада йдеться, що разом з двома іншими кораблями, Ataman і Cengiz Han, Oruç Reis продовжить роботу в районі на захід від Кіпру. Судно буде проводити різні геологічні, геофізичні, гідрографічні та океанографічні дослідження, особливо на континентальному шельфі, а також шукати природні ресурси.

Нагадаємо, що Анкара відкликала судно у вересні, щоб почати дипломатичні переговори з Грецією, але потім відправила його назад в цей район.

Очікувалося, що корабель завершить свою роботу до 23 листопада.

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button