ЕкономікиТуреччинa

У пандемію COVID-19 виріс попит на нерухомість за межами великих міст Туреччини

Пандемія COVID-19 стимулювала попит на нерухомість за межами великих міст Туреччини, повідомляє The New York Times.

Незважаючи на підірвану економіку, ринок нерухомості Туреччини продовжує демонструвати впевнене зростання: згідно з індексом цін на житлову нерухомість країни, річний приріст склав 27,3%.

NYT зазначає, що поширення COVID-19 призвело до різкого збільшення попиту на нерухомість в менш густонаселених регіонах, особливо на узбережжі.

«Турки прагнуть переїжджати з міст в будинки або особняки з окремими садами. Така тенденція набирає обертів на даний момент», – розповіла в інтерв’ю виданню агент з нерухомості Нелі Девідас.

Прагнення громадян віддалиться від міських районів сприяло стрибку цін на житло, розташоване за межами традиційних ринків, таких як Стамбул, культурний і економічний центр Туреччини.

«Протягом трьох років у нас були проблеми з продажем розкішних таунхаусів і вілл приблизно в 20 хвилинах їзди від Стамбула. Тепер, завдяки коронавірусу, вони продаються швидко, а ціни вже виросли більш ніж на 10%», — зазначає Девідас.

За даними видання, Стамбул залишається найпопулярнішим місцем для іноземних покупців, особливо у верхньому сегменті ринку, оскільки знецінення турецької ліри робить нерухомість більш доступною для зовнішніх інвесторів. Однак в цілому продажі нерухомості іноземцям у зв’язку з COVID-19 знизилися. Слід зазначити, що останнім часом кількість покупців з Китаю та Ірану збільшилася, йдеться в звіті турецького статистичного інституту (TurkStat) за жовтень.

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button