СвітТуреччинa

Китай почав ліквідовувати своїх інформаторів у Туреччині?  

У Стамбулі скоєно збройний напад на уйгурського інформатора, який співпрацював з китайською програмою ідеологічної обробки.

У лютому ця людина розповіла журналістам, як китайська влада змусила його стежити за одноплемінниками. Тепер він перебуває в лікарні у важкому стані після того, як в нього стріляв невідомий.

На уйгура, який розповів, що його змусили доносити на одноплемінників китайській владі, скоєно збройний напад в Стамбулі, передали турецькі ЗМІ у вівторок (3 листопада).

У понеділок (2 листопада) Юсуфужран Айматіжіан вийшов купити сигарет, коли в нього двічі вистрілив невідомий, повідомляє приватне інформаційне агентство DHA. Айматіжіан отримав поранення в плече і руку. Нападник втік. Айматіжіан також відомий під іменами Юсупжан Емет і Юсуф Амат, пояснили представники уйгурської громади. Під ім’ям Амат в лютому 2019 року він розповів телеканалу «Аль-Джазіра», що китайський режим примусив його доносити на інших уйгурів.

«Моя роль полягала в тому, щоб надавати інформацію владі. Я повідомляв про все, що робили мої одноплемінники — що вони їли, пили, чим займалися за закритими дверима своїх будинків. Чи були це мої друзі або родичі, я розповідав все», — зізнався тоді Амат.

Він розповів, що почав наглядати в 2012 році. Стверджував, що його матір взяли в заручники. Влада катувала жінку і погрожувала не випустити, якщо він не погодиться співпрацювати. Чоловік сказав, що з 2012 по 2018 роки шпигував за кордоном, в таких країнах як Афганістан, Пакистан і Туреччина. У Пекіна «незліченна безліч» таких інформаторів по всьому світу, заявляв він. Деякі з них, за його словами, викрадають уйгурів і повертають їх до Китаю, де вони опиняються в таборах в Сіньцзяні.

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button