ПолітикаСвітТуреччинa

Європейські політики розглядають можливість економічних дій проти Туреччини

Міністр торгівлі Франції Франк Рістер заявив депутатам парламенту, що Європа повинна діяти проти Туреччини в Європейській раді, щоб захистити свої інтереси.

«Франція єдина, і Європа єдина. На наступній Європейській Раді Європа повинна буде прийняти рішення, які дозволять їй зміцнити баланс сил з Туреччиною, щоб краще захищати свої інтереси і європейські цінності», — сказав Рістер, не уточнивши, які саме дії слід зробити, повідомляє France 24.

Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен також заявив, що «Туреччина не повинна втручатися у внутрішні справи Франції».

Інші європейські лідери, такі як прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте і президент Греції Катерина Сакелларопулу, висловили підтримку Франції.

Нагадаємо, що 2 жовтня на саміті Європейського Союзу країни ЄС домовилися попередити Туреччину про те, що вона ризикує отримати економічні санкції, якщо не врегулює напруженість у відносинах з Грецією і Кіпром через спірні морські води в Східному Середземномор’ї.

«У разі відновлення односторонніх дій або провокацій в порушенні міжнародного права ЄС буде використовувати всі наявні в його розпорядженні інструменти і варіанти», — говорилося в декларації саміту.

Лідери ЄС домовилися зустрітися ще раз, щоб обговорити розвиток подій з Туреччиною в грудні, але в понеділок прес-секретар ЄС Пітер Стано заявив, що термінова зустріч міністрів ЄС в більш ранній термін не виключається.

Якби заходи були узгоджені, то вони, ймовірно, прийняли б форму цілеспрямованих санкцій, а не повного припинення членства Туреччини в Митному союзі, повідомляє Politico.

Представник Єврокомісії не став коментувати, про яку форму санкцій може йти мова, але заявив, що заклик Ердогана бойкотувати французькі товари йде врозріз з духом угоди Туреччини про вільну торгівлю з ЄС.

У той час як грецькі і кіпрські депутати Європарламенту закликали до повного припинення Митного союзу з Туреччиною, німецький євродепутат Бернд Ланге, який очолює торговий комітет ЄС, виключив такий крок, «тому що ті, хто постраждав від таких дій, часто не є тими, проти кого ми націлені».

Однак німецький євродепутат Манфред Вебер, лідер правоцентристської Європейської народної партії, найбільшої групи в Європейському парламенті, заявив Euronews, що «необхідні дії». «Що стосується довіри, то ми повинні діяти зараз. Слів вже недостатньо. І ми повинні використовувати нашу економічну міць», – сказав він.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button