ЕкономікиТуреччинa

Reuters: ЦБ Туреччини підвищить процентні ставки до 12%

Центральний банк Туреччини, як очікується, підвищить свою базову процентну ставку до 12% на засіданні в четвер, свідчать дані опитування економістів Reuters.

Фахівці очікують підвищення ставки з 10,25%, повідомляє агентство, посилаючись на середню оцінку в опитуванні 17 економістів. Прогнози варіювалися від підвищення на 100 базисних пунктів, або на 1 процентний пункт, до 300 базисних пунктів, йдеться в ньому.

Опитування економістів, проведене минулого тижня агентством Анадолу, передбачило підвищення ставки на 100-200 базисних пунктів.

Турецький Центральний банк знаходиться під тиском інвесторів, які вимагають підвищення процентних ставок, щоб приборкати падіння курсу ліри і приборкати інфляцію і дефіцит поточного рахунку. Він здивував більшість економістів, підвищивши базову ставку на 2 процентних пункти до 10,25% на своєму щомісячному засіданні у вересні, нагадує агентство.

У вівторок курс ліри знизився на 0,2% до 7,895 за долар. Валюта впала до рекордного мінімуму в 7,9612 за долар минулого тижня. Втрати за рік склали майже 25%.

Підвищення на 200 базисних пунктів означало б, що процентні ставки перевищать інфляцію в 11,8 %. Президент Реджеп Тайіп Ердоган вже давно закликає утримувати процентні ставки за вирахуванням інфляції на негативній території, стверджуючи, що більш високі витрати за позиками є інфляційними. Підвищення ставки минулого місяця стало першим більш ніж за два роки, наголошується в статті.

Агентство Reuters повідомляє, що базова процентна ставка, як очікується, зросте до 12,25% до кінця року, але оцінки економістів варіювалися до 17%.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button