Туреччинa

У Туреччині скоро почнуться випробування на людях національної вакцини від коронавірусу

Міністр охорони здоров'я Туреччини заявив 9 жовтня, що в республіці орієнтовно через два тижні почнуться перші випробування на людях вакцини проти коронавірусу.

«Суб’єкти отримають першу дозу після п’ятиденного карантину і проходження всіх необхідних обстежень»,-цитує Hürriyet Фахреттіна Коджу на прес-конференції в південній провінції Адана.

Що стосується епідеміологічної ситуації в Туреччині, то міністр закликав людей не втрачати пильність і продовжувати дотримуватися правил безпеки щодо COVID-19.

За його словами, число випадків зараження вірусом знижується у всіх турецьких містах, крім Стамбула.

«Ми почали масове тестування і введення противірусних препаратів на ранньому етапі. З тих пір кількість хворих зменшувалася з кожним днем, особливо в останні два-три тижні», — додав Коджа.

Міністр підкреслив, що Туреччина довела, що має виняткову систему громадської охорони здоров’я, і її успіх під час пандемії також відзначила і Всесвітня організація охорони здоров’я.

«Наша держава з великим успіхом веде боротьбу з COVID-19. Ми-одна з тих країн, які знаходяться на шляху до виходу з цієї кризи з найменшими збитками», — додав Коджа.

Загальне завантаження лікарняних ліжок в Туреччині на даний момент становить 48%, відділень інтенсивної терапії — 68% і апаратів ШВЛ — 31%, пояснив він.

За словами міністра, в Туреччині налічується в цілому 11 тис.800 спеціальних груп з виявлення контактів заражених COVID-19, а їх штат прирівнюється до 35 тис. 400, що більше, ніж кількість лікарів, що беруть участь в боротьбі з COVID-19 в деяких країнах.

Разом з тим міністр закликав громадськість суворо дотримуватися правил безпеки і гігієни, щоб знизити навантаження на дані групи.

«Ми 15 Жовтня плануємо знову провести польове дослідження, для формування так званої карти імунітету», – сказав він, додавши, що влада планувала повторити його через 30-45 днів.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button