СвітТуреччинaФетхуллах Ґюлен

ЄСПЛ: Гюлен лідер організації релігійного братства

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відхилив клопотання юриста ідейного натхненника руху «Хізмет» Фетхуллаха Гюлена про порушення права на справедливий судовий розгляд у 2015 році на тій підставі, що внутрішні засоби правового захисту не були вичерпані.

Богослов Фетхуллах Гюлен через свого адвоката звернувся до ЄСПЛ, заявивши, що його право на справедливий судовий розгляд було порушено через те, що турецькі суди відхилили його скарги на ряд ЗМІ, які опублікували упереджені статті про нього і рух Хізмет в 2015 році.

Всього ЄСПЛ відхилив шість клопотань Гюлена. При цьому Конституційний суд Туреччини не дав достатнього обґрунтування в його індивідуальних скаргах, що є порушенням прав і дискримінацією.

ЄСПЛ визнав скарги Гюлена необґрунтованими для розгляду, пославшись на невичерпання внутрішніх засобів правового захисту. ЄСПЛ вказав, що Гюлен не подавав позов про компенсацію та кримінальну скаргу за розглянутими статтями.

Примітно, що у своєму рішення ЄСПЛ характеризує Гюлена як «лідера організації релігійного братства», а не як «винуватця державного перевороту і засновника злочинної організації» як про це заявляє турецька влада.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button