ПолітикаСвітТуреччинa

Bloomberg: Відносини Ердогана і Путіна опинилися під загрозою через нагірнокарабахський конфлікт

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган поставив під загрозу відносини зі своїм російським колегою Володимиром Путіним, втрутивши Туреччину в прикордонні зіткнення між Азербайджаном і Вірменією, що недавно спалахнули з новою силою, в боротьбі за спірний анклав — Нагірний Карабах, пише Bloomberg.

За даними агентства, Туреччина рішуче підтримує Азербайджан в зіткненнях оскільки бачить в цьому засіб для розширення своєї зони впливу на Кавказі, але вона ризикує отримати відсіч з боку Росії, яка може завдати удару по турецьким інтересам на декількох майданчиках.

«Ердоган дійсно випробовує терпіння Путіна. Він все більше і більше дратує його», – цитує Bloomberg слова Олександра Динкіна, голови інституту світової економіки і міжнародних відносин Російської академії наук, який також консультує Кремль.

Туреччині і Росії вдалося встановити взаємовигідні відносини, обтяжені розбіжностями в сирійській і лівійській громадянських війнах, в яких обидві країни підтримують протиборчі сторони, наголошується в статті. За даними Bloomberg, Нагірний Карабах викликає дискомфорт у Росії.

«Якщо буде доведено пряму участь турецьких військових або бойовиків з Сирії, це стане червоною лінією. Це не та багатополярність, яку хотів би бачити російський президент», — вважає Динкін.

У статті вказується, що Париж і Москва заявили, що сирійські бойовики пройшли транзитом через Туреччину для боротьби з вірменськими військами. Туреччина і Азербайджан заперечують ці звинувачення, зазначає агентство.

«На даний момент цим двом великим ведмедям вдається позначити свою територію, але Ердогану слід бути обережним, щоб не переступити кордони. Його країна-велика регіональна держава, але він не повинен забувати, що Росія вважає себе тут домінуючим гравцем», — цитує Bloomberg Московського аналітика Аркадія Дубнова.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button