ПолітикаТуреччинa

У Туреччині готуються ускладнити формування нових політичних партій

Оскільки правляча Партія справедливості і розвитку (ПСР) і її союзник партія націоналістичного руху (ПНР) готуються внести поправки в закон Про політичні партії, заступник голови ПНР Феті Йилдиз оголосив, що він почав окрему роботу, щоб ускладнити формування нових партій.

Йилдиз стверджує, що новостворені партії завдають шкоди демократії. Депутат ПНР заявив, що критерії створення нових партій повинні бути переглянуті. Він сказав, що в Туреччині дуже легко створити політичну партію, і він не вважає, що партія може бути сформована тільки з 30 осіб, пише Duvar.

Після того як лідер ПНР Девлет Бахчелі в травні запропонував змінити закон Туреччини про політичні партії, ПСР і ПНР в червні сформували окремі комісії і приступили до відповідної юридичної роботи. Після цього комісії обох партій, як очікується, об’єднають свої роботи під одним дахом і внесуть на розгляд законодавчу пропозицію.

Видання вказує, що запланований закон був внесений до порядку денного уряду після заяв лідера головної опозиційної Народно-республіканської партії (НРП) Кемаля Киличдароглу про можливість виходу ряду законодавців НРП з Партії демократії і прориву (DEVA) і Партії майбутнього, заснованої колишніми урядовцями Алі Бабаджаном і Ахметом Давутоглу, щоб забезпечити їх участь у виборах.

Оскільки робота комісії Альянсу ПСР-ПНР над законом Про політичні партії триває, заступник голови ПНР Йилдиз заявив, що він почав окрему юридичну роботу в спробі переосмислити критерії формування нових партій.

Згідно зі звітами прокуратури Верховного Апеляційного суду, наголошується в статті, в даний час в Туреччині налічується 92 політичні партії. За перші вісім місяців 2020 року в країні було створено 13 нових партій.

Згідно з Конституцією і законами, для створення нової партії не обов’язково отримувати законний дозвіл. Міністерство внутрішніх справ вимагає надати відповідні контактні дані 30 осіб, які будуть членами створеного руху, а також адресу та її назву. Потім ці документи направляються до Верховного Апеляційного суду, прокуратури і Конституційного Суду. Якщо виникає проблема з формуванням партії, то Виконавча рада партії отримує попередження. Якщо ця проблема не буде усунена, то в Конституційному суді буде порушено справу про закриття руху, підкреслюється в статті.

Однак не всі партії можуть брати участь у виборах. Щоб мати цю можливість, партія повинна бути створена не менше ніж за шість місяців до дати виборів, провести великі з’їзди або мати не менше 20 депутатів у парламенті. З нинішніх 92 політичних партій Туреччини тільки 20 в даний час задовольняють цим умовам. В даний час партія майбутнього і DEVA продовжують роботу над своїми організаційними структурами.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button