Туреччинa

«Туреччина не може захистити жінок від насильства»

жертва замаху на вбивство з боку свого чоловіка заявила, що турецька держава нездатна захистити жінок від насильства, повідомляє The Financial Times.

У червні чоловік Нуртач Джанан вистрілив в неї п’ять разів і залишив вмирати, після того як вона вирішила розлучитися з ним після 23 років шлюбу. Вона вижила, незважаючи на розірвану артерію в нозі.

«Держава не може захистити нас у стінах будинку», – заявила вона.

Чоловікові Джанан пред’явлено звинувачення в умисному замаху на вбивство. «Якщо він тепер проведе решту свого життя у в’язниці, інші люди, які почують про нього, будуть занадто налякані, щоб спробувати зробити те ж саме», — сказала вона.

Щонайменше 63 жінки були вбиті в Туреччині за останні два місяці, майже всі вбивці-або родичі, або партнери-чоловіки. У минулому році в Туреччині було вбито майже 500 жінок, що майже в чотири рази більше, ніж у 2011 році, свідчать дані платформи We will Stop Femicide.

Однак турецький уряд розглядає можливість виходу зі Стамбульської конвенції-міжнародного договору, який пропонує правові та соціальні керівні принципи боротьби з насильством щодо жінок, уточнює видання.

Правляча Партія справедливості та розвитку (ПСР) може оголосити про рішення про вихід з Конвенції на цьому тижні, повідомляє FT.

Вбивства «схожі з кількістю загиблих на війні, і в цій війні у нас немає зброї, тільки закон», сказала адвокат Селін Накипоглу, що представляє інтереси жертв жорстокого поводження. «Хоча Конвенція не була ефективно реалізована, відмова від неї матиме ефект доміно на те, які засоби захисту у нас є», — вважає вона.

В останні місяці консервативні групи в Туреччині активізували критику щодо Конвенції, заявляючи, що вона заохочує розлучення і підриває мораль.

Але Накипоглу сказала, що вихід з договору стане невірним сигналом злочинцям.

«Якщо держава каже, що ця Конвенція не відповідає нашим цінностям, то вона говорить, що насильство щодо жінок законне. Вихід з Конвенції надає сміливості потенційним вбивцям», – підбила підсумки адвокат.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button