Туреччинa

Ердоган: Туреччина має право на вбивство людей закордоном, які несуть загрозу національній безпеці.

Турецькі дисиденти в Україні бояться...

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зауважив, що його країна має право на вбивство людей закордоном, в яких на його думку Туреччина бачить загрозу своєї національної безпеки, додавши, що гарні новини з цього приводу будуть в найближчий час.

Суперечливі зауваження Ердогана пролунали на щотижневих зборах його партії в середу.

В очевидному посиланні на нещодавні вбивство лідера Ісламської держави (ІДІЛ) в Іраку  Абу Бакр аль-Багаді американськими військами в Сирії, Ердоган сказав “Деякі країни знаходять терористів, в яких вони бачать загрозу своїй національній безпеці, де б вони не були і знищують їх. Таким чином, це означає, що вони визнають, що Туреччина також має на це право. Також це включає в себе себе тих терористів, з якими вони потискають один одному руки та багато нахвалюють. Дасть Бог, ми скоро почуємо хороші новини з цього приводу. “

Зауваження Ердогана визвали занепокоєння у критиків та опозиціонерів Ердогана, котрих його уряд назвав терористами.

Останні декілька років Ердоган продовжує безпрецедентні репресії проти послідовників руху Гюлена.

Тисячі послідовників руху залишили країну, проти більш ніж 600 000 людей були розпочати розслідування ти більш ніж 30 000 були засуджені в рамках цих розслідувань.

Не тільки послідовники руху Гюлена звинувачують в тероризмі, Ердоган також звинувачує у зв’язках з тероризмом курдів, які підтримують Курдську Народно-Демократичну Партію (HDP).
В минулому році депутат (HDP) від міста Стамбул Гаро Пейлан заявив, що уряд Туреччини створив команду кілерів, щоб вбивати противників уряду закордоном.

Пейлан сказав, що йому вдалося підтвердити інформацію з декількох джерел. Про те, що готується серія вбивств турецьких громадян закордоном, здебільшого тих, котрі знаходяться у Німеччині.

https://ua24.ukraynahaber.com/?p=1220

Нещодавно Палата представників США прийняла резолюцію про визнання геноциду вірменського народу, на що Ердоган відповів: “Ми повністю відкидаємо цю резолюцію, створену на основі брехливих тверджень прихильників організації Фетхуллаха Гюлена. Невже США опускається до того, що йдуть на поводу у організації Гюлена?”- сказав Ердоган і підкреслив, що Вашингтон не видає Туреччині проповідника, котрий “керував спробою перевороту 15 липня 2016 року” і припускає, що “Гюлен лише інструмент, який використовується за потребою.”

“Голова терористів не принесе користі США. Можете опікати його скільки завгодно. Якщо США не екстрадують Гюлена в Туреччину, ми більше не задовольнимо жодної вимоги американської сторони щодо видачі злочинців”, – пообіцяв Ердоган. Він також додав, що запланований раніше на 13 листопада візит в США знаходиться під знаком питання. Президент Туреччини поки не прийняв остаточного рішення щодо цього.

Гнів президента Туреччини на своїх супротивників сягає і України

Теги
Показати більше

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close