Світ

Проповідник Фетхуллах Гюлен звернувся до світу з приводу прав людини

«Давайте разом зробимо цей світ приємнішим місцем для життя!»

«Давайте разом зробимо цей світ приємнішим місцем для життя!». З таким закликом у Всесвітній день прав людини звернувся до усіх громадян на землі відомий турецький мислитель і теолог, проповідник Фетхуллах Гюлен.

Він нагадує, що сьогодні права громадянина виходять на перший план, адже не все гаразд з універсальними цінностями людства – їх зневажають, ігонорують, розтоптують у багатьох країнах. Світ бачить, що мільйони людей зазнають цькування, переслідування через свої релігійні погляди чи етнічні відмінності, а також з ідеологічних чи політичних причин. Вони змушені залишати рідні оселі, шукаючи притулку в чужих країнах. Добре, що світ не мовчить, засуджує такі порушення.

Як приклад справедливого обурення представників країн розвинутих демократій Фетхуллах Гюлен називає ситуацію з переслідуванням прихильників міжнародного громадського руху «Хізмет», який було засновано у Туреччині. Правлячий режим президента Ердогана фальсифікує проти них надумані справи, звинувачуючи їх у злочинах, яких вони не скоювали. Анкара не бере до уваги, що ці люди є прихильниками миру, закону та цілком мирного життя.

«Я всім серцем відчуваю їхній біль і вірю, що усі ці переслідування не відвернуть їх зі шляху служіння людству, – стверджує  Фетхуллах Гюллен.

Звертаючись до світу, мислитель і релігійний діяч,  визнаний американським журналом «Форін Полісі» і британським «Проспект» провідним інтелектуалом світу, вкотре заявляє, що «права людини – це права, якими її наділив Бог, коли Він створив її, і ніхто не має права скасовувати чи порушувати ці права. Повага до людини – це також повага до її Творця. Неповага чи зневага до людей, а також порушення прав людини – це неповага та повстання проти самого Творця».

«Вогонь спалахує у мені скрізь, де б я не був»

Проживаючи в США, Гюлен особистим прикладом показує, як треба поважати закон. Кожна людина, де б вона не знаходилася, має неухильно дотримуватися принципів та правил мирного співіснування, виступати проти порушень прав людини, бути в обороні основоположних загальнолюдських цінностей. Проповідник наводить прислів’я, яке говорить: «Вогонь розпалюється там, де падає». Але кожен, хто присвятив себе служінню людству, повинен сказати: «Вогонь спалахує у мені скрізь, де б я не був».

Мислитель молить Бога, щоб все людство нарешті стало на шлях захисту своїх прав, обороняла їх міцно та надійно.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button