ПолітикаСвітТуреччинa

ЄС бачить «серйозні недоліки» у функціонуванні демократичних інститутів Туреччини

Європейська комісія 19 жовтня прийняла Пакет про розширення на 2021 рік, в якому міститься докладна оцінка стану прогресу, досягнутого Західними Балканами і Туреччиною на їх шляху до членства в Європейському Союзі.

Європейська комісія 19 жовтня прийняла Пакет про розширення на 2021 рік, в якому міститься докладна оцінка стану прогресу, досягнутого Західними Балканами і Туреччиною на їх шляху до членства в Європейському Союзі.

В одному з найбільш критичних річних звітів для Туреччини з моменту початку переговорів про членство 16 років тому, виконавчий орган Європейського Союзу заявив, що пропозиція Анкари про приєднання до блоку «застопорилася» на тлі серйозних демократичних недоліків, виявлених в країні, повідомляє Duvar.

Європейська комісія пояснила, що уряд президента Реджепа Тайіпа Ердогана не зробив ніяких кроків «у світлі триваючого руйнування демократії і верховенства закону і проігнорував рекомендації ЄС, зроблені в минулому році».

«У функціонуванні демократичних інститутів Туреччини спостерігаються серйозні недоліки. У звітний період відкат від демократії продовжився. Структурні вади президентської системи залишилися колишніми. Ключові рекомендації Ради Європи та її органів ще не виконані», – йдеться у звіті.

У ньому також вперше згадується про те, що Анкара не серйозно ставиться до проведення реформ, запропонованих ЄС, хоча Ердоган в квітні знову підтвердив свою рішучість домогтися повноправного членства в блоці, коли обидві сторони намагалися поліпшити напружені відносини.

«У нинішніх обставинах переговори про вступ Туреччини фактично зайшли в глухий кут», – наголошується в документі.

У звіті вказується, що в Туреччині відбувається ерозія незалежності судової системи.

«Судова система Туреччини знаходиться на ранній стадії підготовки до реформ. Серйозний відкат, що спостерігається з 2016 року, триває. Зберігаються побоювання, зокрема, з приводу відсутності незалежності судової системи і надмірного тиску на суддів і прокурорів», — підкреслили в Європейській комісії.

 

 

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button