СвітТуреччинa

Східно-лівійські війська перехопили турецький вантажний корабель

Лівійські сили, що базуються на сході, перехопили турецьке судно під ямайським прапором, що прямувало в порт Місрата на заході Лівії, заявив їх офіційний представник 7 грудня.

Дана обставина може розпалити конфлікт з новою силою після декількох тижнів перемир’я, вказує Duvar.

Туреччина є основним іноземним союзником всесвітньо визнаного Уряду національної згоди (УРЗ) на заході, який протягом багатьох років веде боротьбу з лівійською національною армією (ЛНА), що базується на сході, під командуванням Халіфа Хафтара.

Представник ЛНА Ахмед аль-Місмарі заявив, що на комерційному вантажному судні mebruka перебувало 17 членів екіпажу, в тому числі дев’ять громадян Туреччини, і контейнери, вміст яких ще не було проінспектовано. За його словами, військово-морські сили ЛНА зупинили суховантаж біля східного порту Дерну.

Він також повідомив, що вантажне судно під ямайським прапором Mebruka, власником якого, як стверджується, є громадянин Туреччини, було перехоплено бійцями Хафтара. Сили ЛНА стверджують, що судно увійшло в заборонену зону, не виходило на зв’язок і попрямувало в порт Рас-ель-Хілаль.

Аль-Місмарі додав, що судно було «оглянуто, тому що порушувало морські правила і закони».

Він також повідомив телеканалу Al-Hadath, що на кораблі перевозилися медикаменти, які потрібно було доставити в Місрата, але судно увійшло в заборонену зону.

Разом з тим представник ЛНА заявив, що вони кілька разів намагалися зв’язатися з кораблем, але не отримали відповіді, після чого вирушили на нього на човнах. За його словами, капітан не виконав процедури, і судно увійшло в заборонену зону без дозволу. За повідомленнями, на борту не було зброї.

Турецьке джерело, яке побажало залишитися анонімним, розповіло, що судно перевозило ліки та інші медичні товари з Єгипту до Лівії, і очікується, що незабаром воно буде звільнено.

«У Лівії чекають пацієнти, яким терміново потрібні ліки і препарати крові, що знаходяться на кораблі. Цілком очевидно, що там немає зброї або чогось ще. Дане захоплення незаконне», – сказало джерело.

ЛНА, можливо, надихнула операція Євросоюзу «Іріні» – військова місія із забезпечення дотримання ембарго на постачання зброї до Лівії, що викликала критику Анкари, коли минулого місяця один з фрегатів обшукав турецьке судно.

 

 

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button