ПолітикаСвітТуреччинa

Нідерланди вимагають від ЄС застосувати ембарго на постачання зброї до Туреччини

Законодавці Нідерландів з трьох коаліційних партій закликали міністра закордонних справ чинити тиск на Європу з метою введення ембарго на постачання зброї до Туреччини за її участь у недавніх бойових діях, що розгорнулися на території Нагірного Карабаху, повідомляє DutchNews.nl.

Пропозиція буде обговорюватися під час засідання комітету з бюджету в середу, зазначає видання.

«Якщо президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заохочує військовий конфлікт, а не стабільність, ми повинні чітко заявити: до тих пір, поки це триватиме, в Туреччину більше не слід відправляти зброю», — сказав Шурд Шурдсма, депутат від соціал-ліберальної партії Демократи 66.

Шеститижневі бойові дії між вірменськими та азербайджанськими збройними силами стали останнім спалахом багаторічного конфлікту навколо Нагірного Карабаху, в результаті якого, як повідомляється, загинули тисячі людей. Зіткнення можуть поширитися за межі території.

Туреччина рішуче підтримує Азербайджан, заявляючи, що готова зробити все необхідне для вигнання вірменських сил з регіону. Росія, Франція, Іран і Вірменія звинувачують Анкару у відправці загартованих війною сирійських найманців на Південний Кавказ для підтримки Азербайджанських Збройних сил.

Голландські законодавці також стурбовані тим, що Туреччина може використовувати зброю європейського виробництва в Лівії та східній частині Середземномор’я, повідомляє DutchNews.nl.

Франція, ще одна держава-член Європейського Союзу, також домагається застосування каральних заходів щодо Туреччини у відповідь на риторику Ердогана на адресу президента Франції Еммануеля Макрона і політики Туреччини в Східному Середземномор’ї.

Французька радіостанція Europe 1 повідомила в понеділок, що Париж має намір запропонувати Європейській Раді анулювати Митний союз ЄС з Туреччиною.

 

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button