ПолітикаТуреччинa

«Туреччина зіткнулася з конституційною кризою»

Турецька рада суддів і прокурорів (HSK), орган в Міністерстві юстиції, який приймає рішення про призначення, зміщення і переведення суддів і прокурорів, повинен притягнути суддів до відповідальності за невиконання рішень Конституційного суду, заявив опозиційний депутат Мустафа Енероглу.

Зауваження депутата від Партії демократії і прориву (DEVA) стосуються рішення Конституційного суду Туреччини (AYM) про те, що права опозиційного депутата від опозиційної Народно-республіканської партії (НРП) Еніса Бербероглу були порушені і його парламентські права повинні бути відновлені, уточнює Ahval.

Бербероглу був позбавлений свого парламентського статусу в червні разом з двома прокурдськими депутатами, коли був остаточно винесений тюремний вирок щодо журналіста, який став політиком.

Місцевий суд у вівторок заявив, що не визнає рішення AYM, що викликало загальнонаціональні дебати з приводу верховенства закону в Туреччині і дійсності Конституції.

Енероглу сказав, що судді, які відмовляються визнати рішення AYM, вчиняють дисциплінарні порушення. «Туреччина в даний час переживає конституційну кризу», – заявив Енероглу, нагадавши, що відповідно до чинної Конституції країни «постанови AYM є обов’язковими для виконання законодавчими, виконавчими і судовими органами, а також адміністративними організаціями та окремими особами».

У статті наголошується, що повідомлення члена AYM Енгіна Йилдирима в Twitter в минулий вівторок, в якому говориться що «світло горить в будівлі AYM», викликало шквал реакцій з боку турецьких офіційних осіб і організацій: протурецькі урядові ЗМІ і чиновники інтерпретували цей пост як загрозу спроби державного перевороту.

Історично склалося так, що вогні штаб-квартири Генерального штабу розглядалися як ознака невдоволення турецьких військових тим чи іншим питанням, вказується в статті.

Після інтенсивної реакції у відповідь Йилдирим видалив свої твіти.

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button