СвітТуреччинa

Турецький парламент ратифікував пропозицію про розширення розгортання військ у Сирії та Іраку

Парламент Туреччини в середу ратифікував пропозицію про надання державі повноважень на проведення транскордонних військових операцій в сусідніх Іраку і Сирії.

Пропозиція, представлена урядом президента Реджепа Таїпа Ердогана, дозволить турецьким військовим проводити транскордонні операції на півночі Іраку і Сирії протягом ще одного року — з 30 жовтня 2020 року по 30 жовтня 2021 року, повідомляє агентство Анадолу.

Правляча Партія справедливості і розвитку (ПСР) Ердогана, основна опозиційна Народно-республіканська партія (НРП), а також молодший партнер ПСР по коаліції, вкрай права партія націоналістичного руху (ПНД) і «хороша партія» підтримали даний законопроект, в той час як прокурдська Демократична партія народів (ДПН) проголосувала проти цієї пропозиції.

Нагадаємо, що з 2016 року Туреччина провела три транскордонні операції в Сирії, націлені на курдські сили, які вона вважає реальною загрозою через їх зв’язок з повстанцями на її власній території. Туреччина і підтримувані нею повстанські сили в Сирії взяли під свій контроль три області в регіоні-північно-західний анклав Афрін, Ідліб і Рас-ель-Айн.

Крім того, країна регулярно завдає авіаудари по позиціях бойовиків забороненої Робочої партії Курдистану (РПК) на півночі Іраку в районі іракського гірського хребта Канділ. Анкара також іноді відправляє турецьких солдатів через кордон на короткострокові місії.

Раніше у вівторок парламент Туреччини ратифікував пропозицію продовжити розміщення турецьких військ у Лівані ще на рік у складі тимчасових сил ООН. Згідно з пропозицією, термін повноважень турецьких солдатів продовжується до 30 жовтня 2021 року.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button