ПолітикаТуреччинa

«Хороша партія»: Уряд Туреччини може поширити репресії проти ДПН на всю опозицію

Депутат «Хорошої партії» Хасан Субаши заявив, що, на його думку, уряд почне переслідування всіх опозиційних партій, як це сталося з прокурдської Демократичною партією народів (ДПН), закликавши всі партії в парламенті виступити проти «несправедливості».

«Те, що сталося з ДПН, відбудеться і з іншими партіями. Ми повинні протистояти всім несправедливостям, незалежно від того, яка партія з ними стикається», — цитує його Duvar.

За словами законодавця, турецький парламент без ДПН не представлятиме всі верстви населення Туреччини і стане «антидемократичним». Він також додав, що якісь сили намагаються налаштувати опозиційні політичні партії «один проти одного».

У програмі також взяли участь депутат ДПН Серпіл Кемалбай, Туран Айдоган від основної опозиційної Народно-республіканської партії (НРП) і заступник голови Партії Щастя Бюлент Кая.

Раніше минулого тижня 17 членів ДПН, включаючи звільненого мера Карса Айхана Більгена, були заарештовані у зв’язку з протестами проти облоги бойовиками ІДІЛ сирійського курдського міста Кобане в 2014 році.

Турецька влада заявила, що протести спровокувала Робітнича партія Курдистану (РПК), визнана терористичною організацією в Туреччині, США і Європейському Союзі, а ДПН їх підтримала. ДПН, третя за величиною партія, заперечує причетність до терористичних угруповань.

Депутат ДПН Кемалбай заявила, що правляча Партія справедливості і розвитку (ПСР) проводить політику «помсти» проти прокурдської партії в спробі «ліквідувати її».

«ПСР сприяла нарощуванню сил ІДІЛ в Сирії, і тепер вони мстять нам за їх поразку», — сказала вона.

Заступник голови Партії Щастя Кайя заявив, що нове розслідування проти політиків ДПН було ініційовано за вказівкою уряду.

«Політичні справи в Туреччині порушуються не на підставі верховенства закону. У них інші політичні мотиви і цілі», – зазначив він.

Депутат НРП Айдоган, з іншого боку, підкреслив, що його партія може стати наступною мішенню уряду.

«Ті, хто хоче зміцнити авторитаризм в Туреччині, замість того, щоб прагнути до демократії, можуть вибрати наступною мішенню НРП», — вважає він.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button