ПолітикаСвітТуреччинa

Саміт ЄС не ввів санкцій проти Туреччини

Глави держав і урядів Євросоюзу не ввели санкцій проти Туреччини за її дії в Середземному морі, як того хотів Кіпр, а домовилися «дати шанс політичному діалогу», заявив глава Євроради Шарль Мішель на прес-конференції в п'ятницю за підсумками першого дня саміту ЄС в Брюсселі.

«Ми узгодили підхід, який відкриває подвійну стратегію. Ми вирішили, що хочемо дати шанс політичному діалогу в спільних інтересах. З іншого боку, ми висловили прихильність нашим цінностям і повну солідарність з Грецією і Кіпром», — цитує його ТАСС.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила в свою чергу, що Брюссель готовий у будь-який момент ввести санкції проти Анкари, якщо та не припинить односторонні провокації щодо Кіпру. «У нас є інструменти, які ми можемо застосувати негайно, але це не те, що ми хочемо зараз», — додала вона.

Як йдеться в заяві саміту, «за умови продовження конструктивних зусиль з припинення незаконної діяльності щодо Греції та Кіпру Єврорада погодилася розпочати позитивний політичний порядок денний ЄС – Туреччина з особливим акцентом на модернізацію митного союзу та спрощення процедур торгівлі, контакти між людьми, діалоги на високому рівні, продовження співпраці з питань міграції відповідно до угоди ЄС – Туреччина від 2016 року». «З цією метою Єврорада пропонує голові у співпраці з головою Єврокомісії та за підтримки верховного представника у закордонних справах і політиці безпеки розробити пропозицію щодо активізації порядку денного ЄС – Туреччина», — наголошується в ньому.

При цьому в документі підкреслюється, що «у разі відновлення Туреччиною односторонніх дій або провокацій в порушення міжнародного права ЄС буде використовувати всі наявні в його розпорядженні інструменти і варіанти для захисту своїх інтересів та інтересів своїх держав-членів». «Єврорада буде продовжувати уважно стежити за розвитком подій і повернеться до цього питання і прийме відповідні рішення найпізніше на своєму грудневому засіданні», — уклали лідери ЄС.

Таким чином, Кіпр розблокував санкції щодо Білорусії, не отримавши при цьому бажаних обмежувальних заходів проти Анкари.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button