ЗМІТуреччинa

Турецький суд звільнив журналістів, обвинувачених у розголошенні держтаємниці

Турецький суд виніс рішення про звільнення журналістів, обвинувачених у розголошенні державної таємниці.

З семи журналістів, які постали перед судом у середу, всі були виправдані за звинуваченням у «розголошенні державної таємниці», повідомляє T24. Також всі семеро працівників ЗМІ звільнені з-під варти.

З семи обвинувачених у розголошенні даних про похорон агента Національної розвідувальної організації Туреччини( MIT), чия справа розглядалася в суді, були виправдані за звинуваченням у «розголошенні держтаємниці», Бариш Теркоглу виправданий за всіма пунктами і всі, що знаходилися в ув’язненні, звільнені в очікуванні розгляду апеляції.

Як повідомив у середу Artigercek, турецькі прокурори вимагали засудити журналістів, які повідомили про похорон члена турецької розвідки, загиблого в Лівії, до позбавлення волі строком на 19 років.

Директор відділу новин Odatv Теркоглу, Бариш Пехліван і репортер Хюля Килинч, а також Мурат Агірел з Yenicag були заарештовані за розголошення особи співробітника розвідки, після того як їх новинні видання опублікували кадри з похорону, що пройшли в Західній турецькій провінції Маніса в березні.

Згідно з повідомленнями, журналістам окремо загрожувало до 19 років позбавлення волі за двома окремими звинуваченнями за порушення статті 329 Кримінального кодексу Туреччини «розкриття інформації, що стосується питань безпеки і політичних інтересів держави» і статті 27 Закону про MIT. Відповідно до цього закону, «ті, хто отримує документи та інформацію, що стосуються обов’язків і операцій MIT, повинні бути засуджені».

Прокуратура зажадала залишити в ув’язненні Бариша Пехлівана, Хюля Килинча і Мурата Агірела. Теркоглу, звільнений з в’язниці в травні, розповів журналістам у будівлі суду, що про похорон вже було написано раніше, піддавши критиці утримання репортерів у в’язниці.

Критики відзначають, що особистість співробітника розвідки вже була розкрита стамбульським депутатом від опозиційної «хорошої партії» Умітом Оздагом на прес-конференції в парламенті, яка транслювалася в інтернеті, і тому в опублікованих новинах не містилося ніякої нової інформації.

Головний редактор Yeni Yaşam Ферхат Челік, редактор Айдин Кесер і редактор OdaTV Теркоглу були звільнені з-під варти в перший день судового процесу над сімома журналістами, звинуваченими в червні в порушенні законів про державну розвідку.

Зазначимо, що влада Туреччини заблокувала доступ до новинного сайту OdaTV в березні після повідомлення про похорон.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button