Туреччинa

НРП: кількість безробітних у Туреччині перевищує чисельність населення 109 країн

За словами представника основної опозиційної Народно-республіканської партії (НРП) Фаіка Озтрака, нескоригована кількість безробітних у Туреччині перевищує населення 109 країн.

Згідно з останніми офіційними даними по безробіттю, наданими турецьким статистичним інститутом (TurkStat), станом на Травень цього року без роботи були 3,8 млн осіб (12,9% від робочої сили), вказує Duvar. Озтрак заявив, що це число перевищує 10,5 млн, якщо враховувати тих, хто не шукає роботу активно через відсутність надії знайти її, включаючи сезонних робітників і осіб, зайнятих неповний робочий день.

Представник НРП також зазначив, що ця цифра оцінює реалістичний рівень безробіття в Туреччині на рівні 30,6%

«Крім того, станом на травень 2020 року понад 5 млн осіб були зайняті, але (офіційно) не працювали. З урахуванням цих людей, число безробітних в Туреччині наближається до 16 млн», – сказав Озтрак.

Видання додає, що рівень безробіття та інфляції в Туреччині протягом останніх декількох років незмінно виражався двозначними значеннями, в той час як експерти неодноразово попереджали про потенційну повномасштабну економічну кризу, оскільки турецька ліра впала до рекордно низького рівня, досягнувши на цьому тижні 7,34 за долар.

«Станом на травень 2020 року кожен четвертий молодий чоловік в Туреччині був безробітним і кожен четвертий безробітний був випускником Університету. Четверо з десяти людей у віці від 20 до 29 років, які могли б трудиться, виробляти і приносити користь Туреччині, не працюють і не вчаться. 4,7 млн молодих людей, які є надіями наших сімей і нашої країни, сидять вдома і фінансово залежать від своїх сімей», — підкреслив він.

 

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button