Туреччинa

У Туреччині в липні в неоплачувану відпустку пішли близько 200 тис. робітників

Незважаючи на перехід Туреччини до стадії ослаблення заходів, введених у зв'язку з пандемією COVID-19, тільки в липні роботодавці відправили в неоплачувану відпустку близько 200 тис.робітників.

Згідно з повідомленням Cumhuriyet, в якому воно посилається на останні дані Агентства зайнятості Туреччини (IŞKUR), число робітників в країні, що знаходяться в неоплачуваній відпустці, зараз становить близько 2 млн осіб.

Видання нагадує, що працівникам, яких роботодавці відправляють у неоплачувану відпустку, щомісяця виплачується «грошова підтримка» у розмірі 1 тис.168 лір (158,7 доларів). IŞKUR повідомив, що в період з квітня по червень в неоплачуваній відпустці перебували трохи більше 1,7 млн робітників.

У період з квітня по липень це число збільшилося до трохи більше 1,9 млн, що свідчить про зростання всього за місяць приблизно на 200 тис.осіб, які були змушені відправитися в неоплачувані відпустки.

Раніше 16 квітня парламент Туреччини ратифікував законопроект, розроблений правлячою партією справедливості і розвитку (ПСР), який забороняє звільнення співробітників з робочих місць на термін в три місяці, щоб допомогти боротися з економічними і фінансовими наслідками пандемії COVID-19. Однак той же закон також дозволяє роботодавцям відправляти своїх працівників у неоплачувану відпустку.

Кількість працівників, які отримують короткострокову допомогу, знизилася з 2,4 млн до 1,7 млн порівняно з попереднім місяцем. У липні робітникам було виплачено 2,5 млрд лір в якості короткострокової допомоги.

За даними IŞKUR, фонд страхування по безробіттю в Туреччині знизився з 114,6 млрд лір до 111,2 млрд лір в липні в порівнянні з попереднім місяцем.

До епідемії у фонді було понад 130 млрд лір.

Підписатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button